kristoffNorweg Alexander Kristoff wygrał cały wyścig Tour des Fjords, po tym jak na ostatnim etapie sięgnął po zwycięstwo i niezbędną bonifikatę czasową. Na 16. miejscu piąty etap skończył Arkadiusz Owsian z ActiveJet Team, a najwyżej w „generalce” uplasował się Emanuel Piaskowy.

Ostatni etap zakończył się zgodnie z planem ekipy Katiusza, która liczyła na finisz z peletonu i zwycięstwo Kristoffa oraz miejsce poza podium dotychczasowego lidera, do którego Norweg tracił przed etapem 10 sekund.

Ucieczkę dnia kolarze Katiuszy skasowali na ostatniej rundzie na kilka kilometrów przed metą i doskonale rozprowadzili swojego lidera, który triumfował przed własną publicznością. Na 16. miejscu etap skończył Arkadiusz Owsian.

W klasyfikacji generalnej najwyżej sklasyfikowany został Emanuel Piaskowy – 36. miejsce, a „oczko” niżej był Michał Podlaski.

Informacja prasowa Active Jet Team

Poprzedni artykułBaloise Belgium Tour: Ostatni etap dla Martensa, wyścig dla „Panzerwagena”
Następny artykułBartosz Warchoł kończy Wyścig Pokoju U-23 na trzecim miejscu!