Bartosz WarchołSamuel Spokes (Etixx) wygrał trzeci, ostatni etap Wyścigu Pokoju dla kolarzy do lat 23. Młody Australijczyk został końcowym zwycięzcą wyścigu. Bartosz Warchoł ukończył rywalizację na trzecim miejscu!

Kolarze musieli dziś zmierzyć się z najdłuższym odcinkiem tegorocznej edycji wyścigu, która liczył 160 kilometrów.

Na metę w miejscowości Jesenik wpadła siedmioosobowa grupka, z której najszybciej finiszował wczorajszy zwycięzca etapowy Samuel Spokes. Drugi był Bram Van Broeckhoven (VL Technics), a trzeci Enric Mas (Specialized – Fundation). W pierwszej grupie, na siódmym miejscy zameldował się Bartosz Warchoł.

W końcowej klasyfikacji generalnej najlepszy okazał się Spokes, drugi był Van Broeckhoven, a trzeci ze stratą 47 sekund Bartosz Warchoł.