impeyDaryl Impey (Orica GreenEDGE) po ataku na ostatnich kilometrach zwyciężył na trzecim etapie Bayern-Rundfahrt.

Trzeci etap Bayern-Rundfahrt prowadził z Grassau do Neusäß i liczył ponad 232 kilometry, będąc najdłuższym odcinkiem tegorocznej odsłony wyścigu. Na kolarzy czekały trzy górskie premie i trzy lotne finisze. W koszulce lidera do rywalizacji przystąpił dziś Mathias Frank (IAM Cycling), który wczoraj w pięknym stylu wygrał królewski etap imprezy.

W ucieczkę zabrali się dziś: Tino Thömel (Team Stuttgart), Sebastian Deckert (LKT Team Brandenburg), Heiner Rodrigo Parra Bustamente (Caja Rural – Seguros RGA) i niezniszczalny Jens Voigt (Trek Factory Racing). Harcownicy dość równo rozdzielali na początku między sobą profity. Premie górskie wygrywali Deckert i Voigt, a Thömel zbierał punkty do klasyfikacji sprinterskiej.

Około 40 kilometrów przed metą z czołowej grupki zaatakowali Voigt i Thömel. Kilka kilometrów dalej doświadczony Voigt zostawił w tyle młodszego rodaka. Voigt wygrał ostatnią górską premię, na której trzecie miejsce wywalczył Bartosz Huzarski (NetApp Endura).

Ekipa Sky bardzo mocno pracowała i złapała ambitnego Voigta na 4 kilometry przed metą. Wtedy na atak zdecydował się Daryl Impey (Orica GreenEDGE). Zwycięzca etapowy z ubiegłego roku także i tym razem nie dał szans rywalom. Drugie miejsce także zajął zawodnik z RPA, Reinardt Janse van Rensburg (Team Giant-Shimano). Podium etapowe uzupełnił Alexander Porsev (Katusha).

Najlepszy z Polaków, Jarosław Marycz (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 13. miejscu.

W klasyfikacji generalnej prowadzi Mathias Frank (IAM Cycling), a Davide Rebellin (CCC Polsat Polkowice jest dziesiąty.

Wyniki:

1 IMPEY, Daryl OGE Orica Green 05.43.58
2 JANSE VAN RENSBURG, GIA Team Giant 00.00
3 PORSEV, Alexandr KAT Team Katush 00.00
4 BAUHAUS, Phil STG Team Stölti 00.00
5 HAUSSLER, Heinrich IAM IAM Cycling 00.00
6 KREDER, Raymond GRS Garmin Shar 00.00
7 CIOLEK, Gerald MTN QHUBEKA 00.00
8 VIGANÒ, Davide CJR Caja Rual S 00.00
9 HUTAROVICH, Yauheni ALM Ag2R La Mon 00.00
10 KRIEGER, Alexander SGT Team Stuttg 00.00
11 SCHWARZMANN, Michael TNE Team NetApp 00.00
12 WILLWOHL, Willi LKT LKT Team Br 00.00
13 MARYCZ, Jaroslaw CCC CCC Polsat 00.00
14 HOLLER, Nikodemus SGT Team Stuttg 00.00
15 DROSTE, Jan-Niklas THF Team Heizom 00.00
16 KLUGE, Roger IAM IAM Cycling 00.00
17 STAUFF, Andreas MTN QHUBEKA 00.00
18 BAUER, Jack GRS Garmin Shar 00.00
19 KIRYIENKA, Vasil SKY Team Sky 00.00
20 BARTA, Jan TNE Team NetApp 00.00
21 THOMAS, Geraint SKY Team Sky 00.00
22 WEINSTEIN, Domenic RNR Rad-Net Ros 00.00
23 MAS BONET, Luis CJR Caja Rual S 00.00
24 VASYLIV, Yuriy STG Team Stölti 00.00
25 BARDET, Romain ALM Ag2R La Mon 00.00
26 JARRIER, Benoit BSE Bretangne S 00.00
27 MEIER, Christian OGE Orica Green 00.00
28 FRÖHLINGER, Johannes GIA Team Giant 00.00
29 VACHON, Florian BSE Bretangne S 00.00
30 SEPULVEDA, Eduardo BSE Bretangne S 00.00
31 GRAD, Alexander THF Team Heizom 00.00
32 BARGUIL, Warren GIA Team Giant 00.00
33 FEILLU, Brice BSE Bretangne S 00.00
34 KNEES, Christian SKY Team Sky 00.00
35 KÖNIG, Leopold TNE Team NetApp 00.00
36 KOLOBNEV, Alexander KAT Team Katush 00.00
37 GARCÍA, Marcos CJR Caja Rual S 00.00
38 REBELLIN, Davide CCC CCC Polsat 00.00
39 LADAGNOUS, Matthieu FDJ FDJ.FR 00.00
40 BUCHMANN, Emanuel RNR Rad-Net Ros 00.00
41 FRANK, Mathias IAM IAM Cycling 00.00
42 PINOT, Thibaut FDJ FDJ.FR 00.00
43 ELLISONDE, Kenny FDJ FDJ.FR 00.00
44 DAMUSEAU, Thomas GIA Team Giant 00.00
45 ARNDT, Nikias GIA Team Giant 00.00
46 OWSIAN, Lukasz CCC CCC Polsat 00.00
47 GERDEMANN, Linus MTN QHUBEKA 00.00
48 ARROYO DURAN, David CJR Caja Rual S 00.00
49 GASTAUER, Ben ALM Ag2R La Mon 00.00
50 WERDA, Maximilian STG Team Stölti 00.00
51 KAUTZ, Kai SGT Team Stuttg 00.00
52 ROY, Jérémy FDJ FDJ.FR 00.00
53 PIEDRA, Antonio CJR Caja Rual S 00.00
54 SCHÄFER, Stefan LKT LKT Team Br 00.00
55 WEBER, Johannes THF Team Heizom 00.00
56 WYSS, Marcel IAM IAM Cycling 00.00
57 CRADDOCK, Lawson GIA Team Giant 00.00
58 SCHORMAIR, Fabian THF Team Heizom 00.00
59 TSATEVICH, Aleksei KAT Team Katush 00.00
60 GERARD, Arnaud BSE Bretangne S 00.00
61 MEINTJES, Louis MTN QHUBEKA 00.00
62 EICHLER, Markus STG Team Stölti 00.00
63 DIETEREN, Jan STG Team Stölti 00.00
64 GERRANS, Simon OGE Orica Green 00.00
65 RAST, Gregory TCR TREK FACTOR 00.00
66 DEVOLDER, Stijn TCR TREK FACTOR 00.00
67 VOGT, Mario RNR Rad-Net Ros 00.00
68 RIBLON, Christophe ALM Ag2R La Mon 00.00
69 MORAJKO, Jacek CCC CCC Polsat 00.00
70 WEBER, Marcel SGT Team Stuttg 00.00
71 KENNAUGH, Peter SKY Team Sky 00.00
72 HONKISZ, Adrian CCC CCC Polsat 00.00
73 VON HOFF, Steele GRS Garmin Shar 00.00
74 SAGGIORATO, Mirco STG Team Stölti 00.00
75 SAMOILAU, Branislau CCC CCC Polsat 00.00
76 DELAPLACE, Anthony BSE Bretangne S 00.00
77 VENTER, Jaco MTN QHUBEKA 00.00
78 GRIJALBA, Fernando CJR Caja Rual S 00.00
79 HERKLOTZ, Silvio STG Team Stölti 00.00
80 GUILLOU, Florian BSE Bretangne S 00.00
81 ESSERS, Julien THF Team Heizom 00.00
82 ROULSTON, Hayden TCR TREK FACTOR 00.00
83 BONNAFOND, Guillaume ALM Ag2R La Mon 00.00
84 VOROBYEV, Anton KAT Team Katush 00.00
85 BRUTT, Pavel KAT Team Katush 00.00
86 VICHOT, Arthur FDJ FDJ.FR 00.00
87 TSCHOPP, Johann IAM IAM Cycling 00.00
88 TACIAK, Mateusz CCC CCC Polsat 00.00
89 PINEAU, Cedric FDJ FDJ.FR 00.00
90 POPOVYCH, Yaroslav TCR TREK FACTOR 00.00
91 LANGEVELD, Sebastian GRS Garmin Shar 00.00
92 VOIGT, Jens TCR TREK FACTOR 00.00
93 SCHORN, Daniel TNE Team NetApp 00.00
94 VANDEWALLE, Kristof TCR TREK FACTOR 00.00
95 ROWE, Luke SKY Team Sky 00.00
96 KADRI, Blel ALM Ag2R La Mon 00.00
97 CANCELLARA, Fabian TCR TREK FACTOR 00.22
98 ISAYCHEV, Vladimir KAT Team Katush 00.23
99 THOMSON, Jay MTN QHUBEKA 00.57
100 BENNETT, Sam TNE Team NetApp 01.00
101 KRUOPIS, Aidis OGE Orica Green 01.49
102 KNAUER, Florenz THF Team Heizom 01.49
103 IGNATYEV, Mikhail KAT Team Katush 01.49
104 BOMMEL, Henning RNR Rad-Net Ros 01.49
105 PARRA, Heiner CJR Caja Rual S 01.49
106 MATHIS, Marco RNR Rad-Net Ros 01.49
107 PETERSON, Thomas GIA Team Giant 01.49
108 MILLAR, David GRS Garmin Shar 01.49
109 HUZARSKI, Bartosz TNE Team NetApp 03.30
110 WALSLEBEN, Max SGT Team Stuttg 04.30
111 SCHIEWER, Franz LKT LKT Team Br 04.30
112 KONOVALOVAS, Ignatas MTN QHUBEKA 04.57
113 DECKERT, Sebastian LKT LKT Team Br 05.24
114 SOBALLA, Carl LKT LKT Team Br 05.26
115 SCHAFFNER, Moritz RNR Rad-Net Ros 05.37
116 BOSWELL, Ian SKY Team Sky 05.37
117 KERN, Julian ALM Ag2R La Mon 06.40
118 HANSEN, Lasse Norman GRS Garmin Shar 06.58
119 BEWLEY, Sam OGE Orica Green 06.58
120 BENEDETTI, Cesare TNE Team NetApp 06.58
121 MOURIS, Jens OGE Orica Green 06.58
122 SCHULZE, Julian LKT LKT Team Br 06.58
123 THÖMEL, Tino SGT Team Stuttg 06.58
124 CUMMINGS, Jack SGT Team Stuttg 06.58
125 KLEMME, Dominic IAM IAM Cycling 08.27
126 BRINTRUP, Fabian RNR Rad-Net Ros 08.27
127 DENIFL, Stefan IAM IAM Cycling 08.27

Klasyfikacja generalna:
1 FRANK, Mathias IAM IAM Cycling 15.15.00
2 PINOT, Thibaut FDJ FDJ.FR 00.00.05
3 KÖNIG, Leopold TNE Team NetApp 00.00.08
4 THOMAS, Geraint SKY Team Sky 00.00.14
5 BARDET, Romain ALM Ag2R La Mon 00.00.16
6 TSCHOPP, Johann IAM IAM Cycling 00.00.16
7 FEILLU, Brice BSE Bretangne S 00.00.26
8 KIRYIENKA, Vasil SKY Team Sky 00.00.39
9 GASTAUER, Ben ALM Ag2R La Mon 00.00.50
10 REBELLIN, Davide CCC CCC Polsat 00.00.52
11 WYSS, Marcel IAM IAM Cycling 00.00.52
12 KENNAUGH, Peter SKY Team Sky 00.01.00
13 HERKLOTZ, Silvio STG Team Stölti 00.01.02
14 IMPEY, Daryl OGE Orica Green 00.01.07
15 BARGUIL, Warren GIA Team Giant 00.01.16
16 ELLISONDE, Kenny FDJ FDJ.FR 00.01.16
17 SAMOILAU, Branislau CCC CCC Polsat 00.01.16
18 RIBLON, Christophe ALM Ag2R La Mon 00.01.36
19 OWSIAN, Lukasz CCC CCC Polsat 00.01.40
20 SAGGIORATO, Mirco STG Team Stölti 00.01.44
21 BARTA, Jan TNE Team NetApp 00.01.45
22 SEPULVEDA, Eduardo BSE Bretangne S 00.01.45
23 BUCHMANN, Emanuel RNR Rad-Net Ros 00.01.47
24 MEINTJES, Louis MTN QHUBEKA 00.01.47
25 GUILLOU, Florian BSE Bretangne S 00.01.47
26 KNEES, Christian SKY Team Sky 00.01.48
27 GERDEMANN, Linus MTN QHUBEKA 00.01.51
28 BAUER, Jack GRS Garmin Shar 00.01.58
29 BRUTT, Pavel KAT Team Katush 00.01.58
30 CRADDOCK, Lawson GIA Team Giant 00.02.13
31 WERDA, Maximilian STG Team Stölti 00.02.14
32 ROULSTON, Hayden TCR TREK FACTOR 00.02.28
33 MAS BONET, Luis CJR Caja Rual S 00.02.33
34 BONNAFOND, Guillaume ALM Ag2R La Mon 00.02.35
35 TACIAK, Mateusz CCC CCC Polsat 00.02.51
36 VOGT, Mario RNR Rad-Net Ros 00.03.11
37 DELAPLACE, Anthony BSE Bretangne S 00.03.13
38 VENTER, Jaco MTN QHUBEKA 00.03.16
39 WEBER, Johannes THF Team Heizom 00.03.28
40 VASYLIV, Yuriy STG Team Stölti 00.04.07
41 JANSE VAN RENSBURG, GIA Team Giant 00.04.20
42 DAMUSEAU, Thomas GIA Team Giant 00.04.26
43 SCHORMAIR, Fabian THF Team Heizom 00.04.45
44 MEIER, Christian OGE Orica Green 00.04.59
45 PARRA, Heiner CJR Caja Rual S 00.05.05
46 RAST, Gregory TCR TREK FACTOR 00.05.12
47 VOIGT, Jens TCR TREK FACTOR 00.05.14
48 ESSERS, Julien THF Team Heizom 00.05.30
49 CIOLEK, Gerald MTN QHUBEKA 00.06.49
50 ARROYO DURAN, David CJR Caja Rual S 00.07.43
51 KOLOBNEV, Alexander KAT Team Katush 00.07.45
52 HAUSSLER, Heinrich IAM IAM Cycling 00.07.51
53 VICHOT, Arthur FDJ FDJ.FR 00.08.07
54 ROY, Jérémy FDJ FDJ.FR 00.08.08
55 DECKERT, Sebastian LKT LKT Team Br 00.08.29
56 CANCELLARA, Fabian TCR TREK FACTOR 00.08.34
57 ARNDT, Nikias GIA Team Giant 00.08.40
58 KRIEGER, Alexander SGT Team Stuttg 00.09.10
59 KREDER, Raymond GRS Garmin Shar 00.09.10
60 VACHON, Florian BSE Bretangne S 00.09.10
61 DIETEREN, Jan STG Team Stölti 00.09.10
62 ROWE, Luke SKY Team Sky 00.09.27
63 PIEDRA, Antonio CJR Caja Rual S 00.09.34
64 THOMSON, Jay MTN QHUBEKA 00.09.35
65 POPOVYCH, Yaroslav TCR TREK FACTOR 00.09.50
66 SCHORN, Daniel TNE Team NetApp 00.10.02
67 GERRANS, Simon OGE Orica Green 00.10.02
68 PORSEV, Alexandr KAT Team Katush 00.10.08
69 DENIFL, Stefan IAM IAM Cycling 00.10.31
70 MILLAR, David GRS Garmin Shar 00.10.57
71 PINEAU, Cedric FDJ FDJ.FR 00.11.31
72 LADAGNOUS, Matthieu FDJ FDJ.FR 00.11.49
73 GRIJALBA, Fernando CJR Caja Rual S 00.12.09
74 GERARD, Arnaud BSE Bretangne S 00.12.12
75 KADRI, Blel ALM Ag2R La Mon 00.13.04
76 KONOVALOVAS, Ignatas MTN QHUBEKA 00.13.07
77 HOLLER, Nikodemus SGT Team Stuttg 00.13.37
78 MORAJKO, Jacek CCC CCC Polsat 00.14.20
79 HUZARSKI, Bartosz TNE Team NetApp 00.14.23
80 BOSWELL, Ian SKY Team Sky 00.15.05
81 SCHWARZMANN, Michael TNE Team NetApp 00.15.17
82 ISAYCHEV, Vladimir KAT Team Katush 00.15.23
83 DROSTE, Jan-Niklas THF Team Heizom 00.17.20
84 HUTAROVICH, Yauheni ALM Ag2R La Mon 00.17.23
85 VON HOFF, Steele GRS Garmin Shar 00.17.25
86 WILLWOHL, Willi LKT LKT Team Br 00.17.29
87 TSATEVICH, Aleksei KAT Team Katush 00.17.29
88 FRÖHLINGER, Johannes GIA Team Giant 00.17.29
89 GRAD, Alexander THF Team Heizom 00.17.29
90 JARRIER, Benoit BSE Bretangne S 00.17.29
91 GARCIA, Marcos CJR Caja Rual S 00.17.29
92 VOROBYEV, Anton KAT Team Katush 00.17.29
93 DEVOLDER, Stijn TCR TREK FACTOR 00.17.29
94 HONKISZ, Adrian CCC CCC Polsat 00.17.29
95 VANDEWALLE, Kristof TCR TREK FACTOR 00.17.29
96 VIGANO, Davide CJR Caja Rual S 00.17.55
97 MARYCZ, Jaroslaw CCC CCC Polsat 00.18.03
98 BENEDETTI, Cesare TNE Team NetApp 00.18.13
99 KERN, Julian ALM Ag2R La Mon 00.18.31
100 LANGEVELD, Sebastian GRS Garmin Shar 00.18.46
101 STAUFF, Andreas MTN QHUBEKA 00.19.17
102 MATHIS, Marco RNR Rad-Net Ros 00.19.18
103 SCHULZE, Julian LKT LKT Team Br 00.19.25
104 EICHLER, Markus STG Team Stölti 00.19.30
105 BAUHAUS, Phil STG Team Stölti 00.19.37
106 KLUGE, Roger IAM IAM Cycling 00.19.43
107 WEINSTEIN, Domenic RNR Rad-Net Ros 00.19.49
108 SCHÄFER, Stefan LKT LKT Team Br 00.20.10
109 IGNATYEV, Mikhail KAT Team Katush 00.21.09
110 WEBER, Marcel SGT Team Stuttg 00.21.15
111 KRUOPIS, Aidis OGE Orica Green 00.21.16
112 KAUTZ, Kai SGT Team Stuttg 00.22.31
113 SOBALLA, Carl LKT LKT Team Br 00.22.55
114 BEWLEY, Sam OGE Orica Green 00.22.57
115 BOMMEL, Henning RNR Rad-Net Ros 00.23.01
116 PETERSON, Thomas GIA Team Giant 00.23.27
117 BENNETT, Sam TNE Team NetApp 00.24.06
118 MOURIS, Jens OGE Orica Green 00.24.50
119 WALSLEBEN, Max SGT Team Stuttg 00.25.47
120 KNAUER, Florenz THF Team Heizom 00.25.52
121 THÖMEL, Tino SGT Team Stuttg 00.26.03
122 KLEMME, Dominic IAM IAM Cycling 00.26.16
123 SCHAFFNER, Moritz RNR Rad-Net Ros 00.26.20
124 SCHIEWER, Franz LKT LKT Team Br 00.27.15
125 CUMMINGS, Jack SGT Team Stuttg 00.28.06
126 HANSEN, Lasse Norman GRS Garmin Shar 00.28.48
127 BRINTRUP, Fabian RNR Rad-Net Ros 00.32.04

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net