Emma JohnssonEmma Johansson (Orica – AIS) zwyciężyła w holenderskim klasyku Boels Rental Hills Classic. Na bardzo ładnej, piątej pozycji przyjechała Katarzyna Pawłowska (Boels Dolmans).

Zawodniczki do pokonania miały 128 kilometrów, na trasie musiały zmierzyć się m.in. z podjazdem pod słynny Cauberg.

O losach wyścigu zdecydowała ucieczka sześciu zawodniczek, wśród nich była Kasia Pawłowska.

Ostatecznie najszybsza była Johansson, która pokonała Ellen Van Dijk (Specialized) oraz Amy Pieters (Giant-Shimano). Kasia zameldowała się na piątej pozycji.

Wysoko przyjechała inna z Polek – Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv) zajęła 11 pozycję.

Wyniki (Top 11):

1. Emma Johansson (Orica-AIS) 3:36:38

2. Ellen van Dijk (Specialized-lululemon)

9. Sofie de Vuyst (Futurumshop-Zannata)

10. Ashleigh Moolman (Lotto Belisol Ladies)

11. Katarzyna Niewiadoma (Rabobank-Liv)

Poprzedni artykułBayern-Rundfahrt: Samotne zwycięstwo Daryla Impeya
Następny artykułGiro d’Italia: Fantastyczna czasówka Nairo Quintany! Rafał Majka na siódmym miejscu