tony martinTony Martin (Omega Pharma – Quick Step) wygrał trzeci etap Baloise Belgium Tour, którym była jazda indywidualna na czas. Niemiec został nowym liderem imprezy.

Podobnie jak we Włoszech, także dzisiaj w Belgii kolarze zmagali się z jazdą indywidualną na czas. Zawodnicy rywalizujący w Baloise Belgium Tour mieli do pokonania niespełna 17 kilometrów po raczej płaskim terenie wokół Diksmuide.

Startujący na początku stawki Silvan Dillier (BMC Racing ) wykręcił dobry czas, notując 20’27”. Tylko siedem sekund stracił do Szwajcara Artem Ovechkin (Rusvelo). Lepszy czas wypracował Sylvain Chavanel (IAM Cycling) – 20’09”.

Jeszcze lepiej zaprezentował się młody zawodnik Giant – Shimano, Tom Dumoulin. Holender z czasem 19’59” sekund został nowym wirtualnym liderem. Jednak zgodnie z oczekiwaniami pokonał go Tony Martin (Omega Pharma – Quick Step), który był lepszy o 16 sekund. Niemca nie wyprzedził już żaden zawodnik i został on nowym liderem wyścigu.

Dumoulin zajął dziś drugie miejsce, a trzeci był Chavanel.

Wyniki:

1. MARTIN Tony OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:19:43
2. DUMOULIN Tom TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:16
3. CHAVANEL Sylvain IAM CYCLING 0:00:26
4. DILLIER Silvan BMC RACING TEAM 0:00:44
5. BRANDLE Matthias IAM CYCLING 0:00:47
6. GILBERT Philippe BMC RACING TEAM 0:00:48
7. LEMOINE Cyril COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:51
8. OVECHKIN Artem RUSVELO 0:00:51
9. HAGA Chad TEAM GIANT-SHIMANO 0:00:53
10. HOLLENSTEIN Reto IAM CYCLING 0:00:56
11. GHYSELINCK Jan WANTY – GROUPE GOBERT 0:00:56
12. SENECHAL Florian COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:00:59
13. LAMPAERT Yves TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:00
14. WAGNER Robert BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:01:00
15. TERPSTRA Niki OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:01:00
16. CORDEEL Sander VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM 0:01:01
17. CAMPENAERTS Victor TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:04
18. VAN AVERMAET Greg BMC RACING TEAM 0:01:06
19. BAKELANTS Jan OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:01:07
20. RUIJGH Rob VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM 0:01:08
21. GARCIA ECHEGUIBEL E. COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:14
22. MEERSMAN Gianni OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:01:15
23. LODEWYCK Klaas BMC RACING TEAM 0:01:15
24. SCHOONBROODT Bob VERANCLASSIC – DOLTCINI 0:01:16
25. FOUCHARD Julien COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:18
26. TANKINK Bram BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:01:19
27. VANMARCKE Sep BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:01:19
28. MARTENS Paul BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:01:20
29. THEUNS Edward TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:20
30. LAGUTIN Sergey RUSVELO 0:01:20
31. LÖVKVIST Thomas IAM CYCLING 0:01:22
32. AHLSTRAND Jonas TEAM GIANT-SHIMANO 0:01:22
33. STEEGMANS Gert OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:01:23
34. ZAKARIN Ilnur RUSVELO 0:01:23
35. ELMIGER Martin IAM CYCLING 0:01:23
36. DEVENYNS Dries TEAM GIANT-SHIMANO 0:01:26
37. DE KORT Koen TEAM GIANT-SHIMANO 0:01:26
38. MOL Wouter VERANCLASSIC – DOLTCINI 0:01:27
39. FIRSANOV Sergey RUSVELO 0:01:28
40. ROELANDTS Jurgen LOTTO BELISOL 0:01:30
41. WALLAYS Jelle TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:31
42. BOONEN Tom OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:01:31
43. ISTA Kevin IAM CYCLING 0:01:32
44. DE TROYER Tim WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:32
45. BROECKX Stig LOTTO BELISOL 0:01:33
46. ZABEL Rick BMC RACING TEAM 0:01:34
47. BOECKMANS Kris LOTTO BELISOL 0:01:35
48. VEUCHELEN Frederik WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:36
49. GEYSEN Kurt VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM 0:01:39
50. WYNANTS Maarten BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:01:39
51. BURGHARDT Marcus BMC RACING TEAM 0:01:40
52. VAN ZUMMEREN Stef TEAM 3M 0:01:40
53. HUFFMAN Evan ASTANA PRO TEAM 0:01:41
54. VAN DER POEL Mathieu BKCP – POWERPLUS 0:01:41
55. SWEECK Laurens KWADRO – STANNAH 0:01:41
56. DALL ANTONIA Tiziano ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:01:43
57. BALYKIN Ivan RUSVELO 0:01:44
58. GREIPEL André LOTTO BELISOL 0:01:44
59. MOLARD Rudy COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:45
60. BOSMANS Wietse BKCP – POWERPLUS 0:01:45
61. SOLOMENNIKOV Andrei RUSVELO 0:01:48
62. WALSLEBEN Philipp BKCP – POWERPLUS 0:01:49
63. TABORRE Fabio NERI SOTTOLI 0:01:50
64. LANG Pirmin IAM CYCLING 0:01:50
65. VAN HOECKE Gijs TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:01:51
66. BINA Martin KWADRO – STANNAH 0:01:52
67. TESTI Nicola ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:01:52
68. ZINGLE Romain COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:01:53
69. SELVAGGI Mirko WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:54
70. GAVAZZI Francesco ASTANA PRO TEAM 0:01:54
71. JANSSENS Jimmy TEAM 3M 0:01:54
72. DE VREESE Laurens WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:55
73. GUARNIERI Jacopo ASTANA PRO TEAM 0:01:57
74. EVRARD Laurent WALLONIE – BRUXELLES 0:01:58
75. POZDNYAKOV Kirill RUSVELO 0:01:58
76. LEUKEMANS Björn WANTY – GROUPE GOBERT 0:01:59
77. OTTEMA Rick VERANCLASSIC – DOLTCINI 0:02:00
78. DRON Boris WALLONIE – BRUXELLES 0:02:02
79. BULGAC Brian TEAM GIANT-SHIMANO 0:02:02
80. SWEECK Diether KWADRO – STANNAH 0:02:03
81. FACCHINI Patrick ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:02:03
82. HUSHOVD Thor BMC RACING TEAM 0:02:04
83. ADAMS Joeri VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM 0:02:04
84. DEBUSSCHERE Jens LOTTO BELISOL 0:02:05
85. JUODVALKIS Egidijus TEAM 3M 0:02:05
86. PARRINELLO Antonio ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:02:06
87. CALLEBAUT Kevin CIBEL 0:02:06
88. MAIKIN Roman RUSVELO 0:02:07
89. CHICCHI Francesco NERI SOTTOLI 0:02:07
90. LIGTHART Pim LOTTO BELISOL 0:02:07
91. VAN DER POEL David BKCP – POWERPLUS 0:02:08
92. FAILLI Francesco NERI SOTTOLI 0:02:11
93. VANDENBERGH Stijn OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:02:12
94. MILETTA Luigi NERI SOTTOLI 0:02:12
95. VANBILSEN Kenneth TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:02:15
96. AMORISON Frédéric WALLONIE – BRUXELLES 0:02:16
97. HENDERSON Greg LOTTO BELISOL 0:02:17
98. WILLEMS Frederik LOTTO BELISOL 0:02:17
99. STEVENS Timothy TEAM 3M 0:02:17
100. VINGERLING Michael TEAM 3M 0:02:19
101. ZILIOLI Gianfranco ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:02:19
102. MARKUS Barry BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:02:20
103. GIL MARTINEZ T. NERI SOTTOLI 0:02:21
104. BERTAZZO Omar ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:02:22
105. VERHELST Louis COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:23
106. DELFOSSE Sébastien WALLONIE – BRUXELLES 0:02:23
107. AREGGER Marcel IAM CYCLING 0:02:25
108. DUFRASNE Jonathan WALLONIE – BRUXELLES 0:02:26
109. FENN Andrew OMEGA PHARMA – QUICK-STEP CYCLING TEAM 0:02:26
110. VANSPEYBROECK Tim TEAM 3M 0:02:27
111. STALLAERT Joeri VERANCLASSIC – DOLTCINI 0:02:28
112. VAN STEENBERGHEN J. CIBEL 0:02:29
113. DERNIES Tom WALLONIE – BRUXELLES 0:02:31
114. COOLS Alexander VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM 0:02:32
115. JI Cheng TEAM GIANT-SHIMANO 0:02:33
116. CURVERS Roy TEAM GIANT-SHIMANO 0:02:35
117. NAESEN Oliver CIBEL 0:02:35
118. TARAMARCAZ Julien KWADRO – STANNAH 0:02:36
119. ZORDAN Andrea ANDRONI GIOCATTOLI – VENEZUELA 0:02:36
120. GUARDINI Andrea ASTANA PRO TEAM 0:02:36
121. VERMOTE Alphonse VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM 0:02:36
122. STENUIT Robin WALLONIE – BRUXELLES 0:02:37
123. GARDEYN Gorik VERANCLASSIC – DOLTCINI 0:02:37
124. PETRUS Lubomir BKCP – POWERPLUS 0:02:38
125. TEDESCHI Mirko NERI SOTTOLI 0:02:38
126. CAMMAERTS Edwig COFIDIS, SOLUTIONS CREDITS 0:02:38
127. BROWN Graeme BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:02:39
128. VANSPEYBROUCK Pieter TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:02:42
129. ROBERT Frederique WANTY – GROUPE GOBERT 0:02:44
130. ANDRIATO Rafael NERI SOTTOLI 0:02:44
131. VANDEWIELE Frederik VERANCLASSIC – DOLTCINI 0:02:44
132. KAMYSHEV Arman ASTANA PRO TEAM 0:02:45
133. ONGENA Thomas CIBEL 0:02:48
134. BOS Theo BELKIN-PRO CYCLING TEAM 0:02:52
135. NAPOLITANO Danilo WANTY – GROUPE GOBERT 0:02:53
136. MEISEN Marcel KWADRO – STANNAH 0:03:02
137. DEWORTELAER Serge VERANCLASSIC – DOLTCINI 0:03:02
138. DRUYTS Gerry TEAM 3M 0:03:04
139. MURAVYEV Dmitriy ASTANA PRO TEAM 0:03:08
140. WEBER Sascha VERANCLASSIC – DOLTCINI 0:03:09
141. HOEYBERGHS Daan BKCP – POWERPLUS 0:03:10
142. VAN STAEYEN Michael TOPSPORT VLAANDEREN – BALOISE 0:03:12
143. PEETERS Kevin VASTGOEDSERVICE – GOLDEN PALACE CONTINENTAL TEAM 0:03:14
144. VAN HOLDERBEKE M. CIBEL 0:03:16
145. DEMOITIE Antoine WALLONIE – BRUXELLES 0:03:16
146. FONZI Giuseppe NERI SOTTOLI 0:03:20
147. SIMUNEK Radomir KWADRO – STANNAH 0:03:20
148. DE VOS Gertjan TEAM 3M 0:03:28
149. BAESTAENS Vincent BKCP – POWERPLUS 0:03:32
150. ONGENA Matthias CIBEL 0:03:42
151. GOOSSENS Kenny CIBEL 0:03:47
152. CANT Kevin KWADRO – STANNAH 0:03:50
153. DE DECKER Bjorn CIBEL 0:04:09
154. HOFMAN Joeri KWADRO – STANNAH 0:04:56

Klasyfikacja generalna:
1. MARTIN Tony OPQ 8:00:59
2. DUMOULIN Tom GIA 0:00:16
3. CHAVANEL Sylvain IAM 0:00:26
4. GILBERT Philippe BMC 0:00:46
5. BRANDLE Matthias IAM 0:00:47
6. LEMOINE Cyril COF 0:00:51
7. OVECHKIN Artem RVL
8. HAGA Chad GIA 0:00:53
9. HOLLENSTEIN Reto IAM 0:00:56
10. GHYSELINCK Jan WGG
11. TERPSTRA Niki OPQ
12. SENECHAL Florian COF 0:00:59
13. LAMPAERT Yves TSV 0:01:00
14. VAN AVERMAET Greg BMC 0:01:01
15. CORDEEL Sander VGS
16. CAMPENAERTS Victor TSV 0:01:04
17. BAKELANTS Jan OPQ 0:01:06
18. RUIJGH Rob VGS 0:01:08
19. BOONEN Tom OPQ 0:01:11
20. GARCIA ECHEGUIBEL E. COF 0:01:14
21. LODEWYCK Klaas BMC 0:01:15
22. SCHOONBROODT Bob VER 0:01:16
23. STEEGMANS Gert OPQ 0:01:17
24. FOUCHARD Julien COF 0:01:18
25. TANKINK Bram BEL 0:01:19
26. VANMARCKE Sep BEL
27. MARTENS Paul BEL 0:01:20
28. THEUNS Edward TSV
29. LAGUTIN Sergey RVL
30. LÖVKVIST Thomas IAM 0:01:22
31. AHLSTRAND Jonas GIA
32. ZAKARIN Ilnur RVL 0:01:23
33. DILLIER Silvan BMC 0:01:25
34. DEVENYNS Dries GIA 0:01:26
35. DE KORT Koen GIA
36. MOL Wouter VER 0:01:27
37. FIRSANOV Sergey RVL 0:01:28
38. ROELANDTS Jurgen LTB 0:01:30
39. WALLAYS Jelle TSV 0:01:31
40. ISTA Kevin IAM 0:01:32
41. DE TROYER Tim WGG
42. BROECKX Stig LTB 0:01:33
43. VEUCHELEN Frederik WGG 0:01:36
44. MEERSMAN Gianni OPQ 0:01:37
45. GREIPEL André LTB 0:01:38
46. WYNANTS Maarten BEL 0:01:39
47. BURGHARDT Marcus BMC 0:01:40
48. VAN ZUMMEREN Stef MMM
49. HUFFMAN Evan AST 0:01:41
50. VAN DER POEL Mathieu BKP
51. SWEECK Laurens KWS
52. DALL ANTONIA Tiziano AND 0:01:43
53. BALYKIN Ivan RVL 0:01:44
54. BOSMANS Wietse BKP 0:01:45
55. SOLOMENNIKOV Andrei RVL 0:01:48
56. TABORRE Fabio NRI 0:01:50
57. VAN HOECKE Gijs TSV 0:01:51
58. BINA Martin KWS 0:01:52
59. TESTI Nicola AND
60. ZINGLE Romain COF 0:01:53
61. SELVAGGI Mirko WGG 0:01:54
62. GAVAZZI Francesco AST
63. DE VREESE Laurens WGG 0:01:55
64. ZABEL Rick BMC 0:01:57
65. POZDNYAKOV Kirill RVL 0:01:58
66. WAGNER Robert BEL 0:01:59
67. LEUKEMANS Björn WGG
68. MOLARD Rudy COF 0:02:02
69. DRON Boris WBC
70. BULGAC Brian GIA
71. FACCHINI Patrick AND 0:02:03
72. HUSHOVD Thor BMC 0:02:04
73. DEBUSSCHERE Jens LTB 0:02:05
74. JUODVALKIS Egidijus MMM
75. PARRINELLO Antonio AND 0:02:06
76. CALLEBAUT Kevin CIB
77. MAIKIN Roman RVL 0:02:07
78. CHICCHI Francesco NRI
79. LANG Pirmin IAM
80. LIGTHART Pim LTB
81. VAN DER POEL David BKP 0:02:08
82. FAILLI Francesco NRI 0:02:11
83. VANDENBERGH Stijn OPQ 0:02:12
84. WALSLEBEN Philipp BKP
85. VANBILSEN Kenneth TSV 0:02:15
86. AMORISON Frédéric WBC 0:02:16
87. HENDERSON Greg LTB 0:02:17
88. VINGERLING Michael MMM 0:02:19
89. ZILIOLI Gianfranco AND
90. MARKUS Barry BEL 0:02:20
91. VERHELST Louis COF 0:02:23
92. DELFOSSE Sébastien WBC
93. AREGGER Marcel IAM 0:02:25
94. DUFRASNE Jonathan WBC 0:02:26
95. VANSPEYBROECK Tim MMM 0:02:27
96. VAN STEENBERGHEN J. CIB 0:02:29
97. DERNIES Tom WBC 0:02:31
98. CURVERS Roy GIA 0:02:35
99. MILETTA Luigi NRI
100. TARAMARCAZ Julien KWS 0:02:36
101. GUARDINI Andrea AST
102. STENUIT Robin WBC 0:02:37
103. GARDEYN Gorik VER
104. GIL MARTINEZ T. NRI 0:02:38
105. TEDESCHI Mirko NRI
106. CAMMAERTS Edwig COF
107. BROWN Graeme BEL 0:02:39
108. VANSPEYBROUCK Pieter TSV 0:02:42
109. BOS Theo BEL 0:02:44
110. ROBERT Frederique WGG
111. ANDRIATO Rafael NRI
112. VANDEWIELE Frederik VER
113. KAMYSHEV Arman AST 0:02:45
114. BERTAZZO Omar AND
115. NAESEN Oliver CIB 0:02:52
116. NAPOLITANO Danilo WGG 0:02:53
117. ADAMS Joeri VGS 0:02:54
118. PETRUS Lubomir BKP 0:02:55
119. EVRARD Laurent WBC 0:02:56
120. BOECKMANS Kris LTB 0:03:01
121. MEISEN Marcel KWS 0:03:02
122. DRUYTS Gerry MMM 0:03:04
123. WEBER Sascha VER 0:03:09
124. VAN STAEYEN Michael TSV 0:03:12
125. ELMIGER Martin IAM 0:03:18
126. DEWORTELAER Serge VER 0:03:19
127. FONZI Giuseppe NRI 0:03:20
128. SIMUNEK Radomir KWS
129. VERMOTE Alphonse VGS 0:03:22
130. GEYSEN Kurt VGS 0:03:27
131. HOEYBERGHS Daan BKP
132. DE VOS Gertjan MMM 0:03:28
133. GUARNIERI Jacopo AST 0:03:30
134. DEMOITIE Antoine WBC 0:03:33
135. JANSSENS Jimmy MMM 0:03:36
136. OTTEMA Rick VER 0:03:48
137. JI Cheng GIA 0:03:49
138. ZORDAN Andrea AND 0:03:53
139. STEVENS Timothy MMM 0:03:57
140. SWEECK Diether KWS 0:04:07
141. ONGENA Thomas CIB 0:04:25
142. VAN HOLDERBEKE M. CIB 0:04:41
143. ONGENA Matthias CIB 0:05:16
144. CANT Kevin KWS 0:05:27
145. GOOSSENS Kenny CIB 0:05:33
146. MURAVYEV Dmitriy AST 0:06:12
147. STALLAERT Joeri VER 0:06:17
148. BAESTAENS Vincent BKP 0:06:28
149. HOFMAN Joeri KWS 0:06:51
150. WILLEMS Frederik LTB 0:07:09
151. COOLS Alexander VGS 0:07:18
152. FENN Andrew OPQ 0:08:03
153. DE DECKER Bjorn CIB 0:10:20
154. PEETERS Kevin VGS 0:11:25

 

Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto:bettiniphoto.net