W następną niedzielę, ósmego czerwca zostanie rozegrana I edycja wyścigu Cyklo Gniewino. Poza amatorami, w imprezie mogą wziąć udział mastersi. 

I edycja wyścigu kolarskiego planowana na 8 czerwca to impreza dedykowana dla kolarzy – amatorów. To 2 oddzielne wyścigi rozgrywane na 23 kilometrowej pętli. Dystans krótszy to 2 pętle (46 kilometrów) przeznaczony jest dla osób, które chcą spróbować swoich sił w szosowym wyścigu i poczuć się jak profesjonalny zawodnik w peletonie kolarskim. Warto zaznaczyć, że nasze imprezy odbywają się (na wzór największych wyścigów światowych) przy zamkniętym ruchu drogowym.

Dystans dłuższy to 4 pętle (92 kilometry) i zorganizowaliśmy go mając na uwadze przede wszystkim wytrawnych i doświadczonych zawodników, których nie tylko na Pomorzu ale i w całym kraju jest coraz szersze grono. Każdorazowo pętla kończy się kultowym wśród trójmiejskich kolarzy podjazdem pod Zbiornik Żarnowiecki.

Cyklo Gniewino - plakat

Podczas wyścigu na 46 kilometrów rywalizować będą również zawodnicy licencjonowani – juniorzy młodsi i juniorzy (15 – 18 latkowie) i ścigać się będą o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Kolarskiego, który objął swoim Patronatem Honorowym naszą imprezę.

Cyklo Gniewino to nie tylko wyścigi kolarskie, to również miasteczko zawodów zlokalizowane w kompleksie rekreacyjnym Kaszubskie Oko w Gniewinie. Jest tu słynna wieża widokowa ze szczytu którego roztacza się piękny widok oraz plac zabaw z wieloma atrakcjami dla najmłodszych.

Już dzisiaj, na kilkanaście dni przed imprezą zapisanych jest ponad 150 zawodników, przewidywana frekwencja to 300 osób, poza uczestnikami z Trójmiasta i okolic są również zawodnicy z Warszawy, Torunia, Białegostoku. Patronat honorowy nad naszą imprezą objął Marszałek Województwa Pomorskiego – Mieczysław Struk oraz Gmina Gniewino.

Patronatem medialnym naszą imprezę objęło Radio Plus, trójmiasto.pl, oraz takie największe i najbardziej liczące się portale branżowe jak: bikeworld.pl, magazyn BIKE oraz naszosie.pl.

Szczegółowe informację (regulamin, zapisy, trasa) można również stronie internetowej www.cyklogdynia.com.

Informacja prasowa