Liege-Bastogne-LiegeJuż w najbliższą niedzielę odbędzie się 100. edycja słynnego kolarskiego klasyka Liege-Bastogne-Liege. Ten niezwykle prestiżowy wyścig kończy tzw. ardeński tryptyk, w którego skład wchodzą także Amstel Gold Race i Walońska Strzała.

Na starcie L-B-L nie zabraknie znajdującego się w bardzo wysokiej formie Michała Kwiatkowskiego (Omega Pharma-Quick Step). W środę Polak zajął trzecie miejsce w Walońskiej Strzale, udowadniając, że aktualnie jest jednym z najlepszych kolarzy na świecie. Transmisja z Liege-Bastogne-Liege w niedzielę od godz. 14:00 w Eurosporcie.

„Staruszka” – jak nazywany jest Liege-Bastogne-Liege – należy do pięciu tzw. pomników kolarstwa. Dodatkowego prestiżu tegorocznej edycji imprezy nadaje fakt, iż odbędzie się ona po raz 100. Z tej okazji licząca 263 km trasa będzie wiodła przez wszystkie najsłynniejsze podjazdy w historii La Doyenne. W sumie będzie ich dziesięć.

Po rewelacyjnych występach Michała Kwiatkowskiego w Amstel Gold Race (5.) i Walońskiej Strzale (3.), w najbliższą niedzielę Polak znów postara się pokazać z jak najlepszej strony.

– Na pewno stanę na starcie tego wyścigu. W przeszłości nie osiągnąłem w nim wielkich rezultatów. Mam nadzieję, że biorąc pod uwagę to, jak jestem przygotowany, będę w dobrej formie również w tym wyścigu. Ardeńskie klasyki były moim pierwszym wielkim celem w pierwszej części sezonu. Jestem podekscytowany tym, co osiągnąłem w Amstel i dzisiaj. Sądzę, że uda mi się zachować dobre nogi na ostatni z trzech wyścigów w tym tygodniu – powiedział Michał Kwiatkowski po swoim sukcesie w Walońskiej Strzale.

Wyścig Liege-Bastogne-Liege komentować będą na antenie Eurosportu Stanisław Brzósko i Dariusz Baranowski.

Informacja prasowa