Robert GesinkEkipa Belkin potwierdziła dziś, że Robert Gesink został zmuszony do tymczasowego zawieszenia swojej kariery. Holender musi najpierw uporządkować swoje problemy zdrowotne, które dotyczą arytmii serca.

Podczas specjalnej konferencji prasowej drużyny Belkin, opisano problem z którym boryka się specjalista od Wielkich Tourów. Kłopoty ze zdrowiem u holenderskiego zawodnika, pojawiły się już kilka lat temu. Początkowo Gesink dawał sobie z nimi radę, ale do czasu. W trakcie jednego z najcięższych, górskich etapów Giro d`Italia 2013 – 27-latek doznał groźnego ataku.

„Bardzo mocny ból połączył się z kłopotem ze złapaniem oddechu. To było bardzo niepokojące i każdy kto tego doświadczył wie, jak wtedy się czułem”, powiedział kolarz.

Problemy znów pojawiły się ostatnio podczas Vuelta al Pais Vasco. Gesink w porozumieniu ze sztabem medycznym ekipy postanowił,  że tymczasowo zrezygnuje z uprawiania sportu, by w pełni się wyleczyć. „Moim celem jest to, by w pełni zażegnać problem, a następnie wrócić do najwyższego poziomu”, kontynuował.

Piąty kolarz Tour de France 2010 jest w stałym kontakcie z kardiologami. W najbliższym czasie ma przejść specjalistyczne badania i kilka zabiegów, dzięki którym będzie mógł wrócić do sportu.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments