nowak kaczmarekReprezentacja Polski zaliczyła swój pierwszy występ w Pucharze Narodów U-23. W Ronde van Vlaanderen najwyżej sklasyfikowany był Jakub Kaczmarek, a długo w ucieczce kręcił Tomek Mickiewicz. Zapraszamy na ostatnią część wypowiedzi naszych orlików.

Czy jesteś zadowolony ze swojego występu?
Jakub Kaczmarek: Jestem bardzo zadowolony z mojego występu. Myślę, że dałem z siebie 100 procent.

Mateusz Nowak: Nie jestem zadowolony . Przed wyścigiem czułem się bardzo dobrze. Miałem już okazję ścigać się na podobnych wyścigach, więc wiedziałem co mnie czeka. Niestety zabrakło trochę szczęścia i około 110 kilometra trasy przez kraksy, które zdarzały się tuż przede mną, byłem na końcu stawki. Nie udało się już wrócić na czoło stawki.

W jaki sposób wykorzystasz zdobyte doświadczenie?

Jakub Kaczmarek: Sporo się można było nauczyć i to powinno procentować w kolejnych startach.

Mateusz Nowak: Postaram się w jak najlepszy. Każdy start analizuję i staram się wyciągać wnioski. Przede wszystkim skupiam się na wyeliminowaniu popełnionych błędów. Może w przyszłości pojadę Flandrię w elicie i wtedy te doświadczenia zaprocentują. 

Po wynikach widać, że nie tracimy dużo do najlepszych. Jak to oceniasz ze swojej perspektywy?

Jakub Kaczmarek:Nie odstajemy od reszty stawki i możemy liczyć na dobre wyniki w następnych wyścigach.

Mateusz Nowak: Ciągle zbliżamy się do światowej czołówki . Sporo młodych kolarzy dostało szansę od bardzo dobrych grup, jak między innymi ja od CCC Polsat Polkowice. Dzięki temu mamy przygotowania na wysokim poziomie i szansę startów w bardzo dobrych wyścigach. Myśl że to wszystko pomoże nam wspiąć się jak najwyżej .

Jaki cel na La Cote Picarde i ZLM Tour?

Jakub Kaczmarek: Cel na każdy wyścig jest taki sam. Wykonać powierzone zadania.

Mateusz Nowak: Na razie to wyzdrowieć. Niestety na poniedziałkowym treningu potrąciło mnie auto . Nic poważnego na szczęście mi się nie stało, jednak mój start w Picarde jest pod dużym znakiem zapytania . Liczę jednak że w środę będę już gotowy do startu , a na ZLM Tour w pełni sił do walki o najwyższe lokaty .


 

Rozmawiał Arek Waluga @ArekWaluga77

Poprzedni artykułRobert Gesink tymczasowo zawiesza sportową karierę
Następny artykułKwiatkowski i Gołaś w składzie OPQS na Amstel Gold Race
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments