rvv u-23Reprezentacja Polski zaliczyła swój pierwszy występ w Pucharze Narodów U-23. W Ronde van Vlaanderen najwyżej sklasyfikowany był Jakub Kaczmarek, a długo w ucieczce kręcił Tomek Mickiewicz. Zapraszamy na drugą część wypowiedzi naszych orlików.

Czy jesteś zadowolony ze swojego występu?
Wojciech Sykała: Jestem zadowolony z występu na tym wyścigu. Wiadomo, że mogło być lepiej, ale był to naprawdę bardzo ciężki wyścig. Cieszę się, że udało mi się uniknąć kraks.

Tomasz Mickiewicz: Ze swojej postawy jestem zadowolony, chciałem się pokazać na arenie międzynarodowej. Jechałem w ucieczce przez 140km, więc chyba się to udało. Niewiele zabrakło, aby dojechać do mety w pierwszej grupie. Może następnym razem.

W jaki sposób wykorzystasz zdobyte doświadczenie?

Wojciech Sykała: To była dla mnie bardzo cenna lekcja. Pierwszy raz w życiu jechałem po takich brukach. Zebrane doświadczenie powinno zaprocentować w kolejnych startach.

Tomasz Mickiewicz:  Przejechać taki wyścig to duże przeżycie i mam nadzieję, że będę miał okazję jeszcze nie raz go pojechać i w nim walczyć.

Po wynikach widać, że nie tracimy dużo do najlepszych. Jak to oceniasz ze swojej perspektywy?

Wojciech Sykała: Na moje oko nie odstawaliśmy od reszty stawki. Niestety brukowe podjazdy szybko dzieliły grupę i nie zawsze byliśmy wtedy w przodzie.

Tomasz Mickiewicz: Nie tracimy dużo, na Flandrii właściwie zabrakło trochę szczęścia i mam nadzieję, że w następnych wyścigach pokażemy się z dobrej strony.

Jaki cel na La Cote Picarde i ZLM Tour?

Wojciech Sykała: Jesteśmy w dobrej formie. Musimy być czujni i jechać na czele stawki. Przy odrobinie szczęścia powinno być naprawdę dobrze.


 

Rozmawiał Arek Waluga @ArekWaluga77

Foto: Melissa Wielerfoto’s

Poprzedni artykułZnamy już wstępną listę startową wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich 2014!
Następny artykułArnaud Demare w FDJ.fr do 2016 roku
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments