Jan BartaOrganizatorzy wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich opublikowali na swojej stronie internetowej, wstępną listę startową nadchodzącej edycji imprezy. Z grona ekip “drugiej dywizji”, na Dolnym Śląsku będą ścigali się tylko kolarze CCC Polsat Polkowice.

Przypomnijmy, że tegoroczne “Grody” zostaną rozegrane w dniach od 8 do 11 maja. Wyścig posiada kategorię 2.1 UCI, ale niestety nie skusiło to w tym sezonie ekip pro-kontynentalnych. Jedyną z nich będzie CCC Polsat Polkowice, która na wyścig rozgrywany na swoim “podwórku”, zgłosiła najsilniejszy skład (m.in Marek Rutkiewicz, Maciej Paterski, Davide Rebellin i Tomasz Marczyński). Znane nazwiska  można odnaleźć m.in w składach Chrsitina Watches-Onefone (Sebastian Forke, Constantino Zaballa, Mattia Gavazzi, Stefan Schumacher) oraz Team Idea (Christian Delle Stelle).

Ponadto na szosach Dolnego Śląska nie zabraknie sprinterów ASC Dukla Praga i walecznych kolarzy Baukencht Author, gdzie pojadą także Paweł Cieślik i Przemysław Kasperkiewicz.

Po ostatnich sukcesach we francuskich wyścigach – na “czarnego konia” Grodów wyrasta Łukasz Wiśniowski (Etixx).

Trasa wyścigu Szlakiem Grodów Piastowskich 2014 tutaj

 

Wstępna lista startowa: 

CCC Polsat Polkowice

1. Marek Rutkiewicz
2. Davide Rebellin
3. Tomasz Kiendyś
4. Łukasz Owsian
5. Maciej Paterski
6. Tomasz Marczyński
7. Branislau Samoilau
8. Mateusz Taciak

 

Chrsitina Watches-Onefone

11. Sebastian Forke
12. Constantino Zaballa
13. Jimmy Sorensen
14. Mattia Gavazzi
15. Jonas Poulsen
16. Emil Wang
17. Stefan Schumacher
18. Enrico Rossi

 

ActiveJet Team

21. Paweł Brylowski
22. Łukasz Bodnar
23. Michał Podlaski
24. Konrad Dąbkowski
25. Paweł Franczak
26. Emanuel Piaskowy
27. David Muntaner
28. Mario Gonzales

 

Baukencht-Author

31. David Dvorsky
32. Jiri Polnicki
33. Martin Hunal
34. Przemysław Kasperkiewicz
35. Josef Hosek
36. Paweł Cieślik
37. Tomas Buchacek
38. Tomas Kalojiros

 

BDC MarcPol Team

41. Kamil Gradek
42. Paweł Bernas
43. Eryk Latoń
44. Adam Stachowiak
45. Jarosław Kowalczyk
46. Błażej Janiaczyk
47. Piotr Kirpsza
48. Robert Radosz

 

Team Idea

51. Chrsitan Delle Stelle
52. Ricardo Pichetta
53. Mirko Tedeschi
54. Matteo Collodel
55. Alessandro Petiti
56. Davide Ballerini
57. Matteo Sprefiaco
58. Daniele Mossini

 

Wibatech Fuji Żory

61. Tomasz Smoleń
62. Sławomir Kohut
63. Krzysztof Tracz
64. Wojciech Migdał
65. Mateusz Czajkowski
66. Piotr Jaromin
67. Wiktor Mrozek
68. Konrad Kot

 

Ettix

71. Jan Hirt
72. Karel Hnik
73. Łukasz Wiśniowski
74. Josip Rumac
75. Markus Hoelegaard
76. Tim Kerkhof
77. Sam Spokes
78. Alvaro Morata Cudaros

 

Mexller

81. Mariusz Witecki
82. Adam Wadecki
83. Piotr Wojciechowski
84. Kamil Zieliński
85. Jarosław Rębiewski
86. Artur Detko
87. Patryk Kostecki
88. Wojciech Halejak

 

Team Stolting

91. Yuriy Vasiliv
92. Jan Oelerich
93. Silvio Herklotz
94. Max Werda
95. Mirko Sagglorato
96. Thomas Koep
97. Frederik Dombrowski
98. Marcus Eichler

 

Weltour Guerciotti

101. Andrzej Bartkiewicz
102. Igor Gorbachyk
103. Grzegorz Grabarek
104. Tomasz Grabarek
105. Mateusz Grabis
106. Jakub Kantek
107. Mariusz Nawrocki
108. Maksym Zubar

 

ASC Dukla Praha

111.
112.
113.
114.
115.
116.
117.
118.

 

Tirol Cycling Team

121. Josef Benetseder
122. Hannes Kapeller
123. Stefan Praxmaer
124. Florian Schipflinger
125. Mario Stock
126. Patrick Schultus
127. Martin Weis
128. David Wohrer

 

Reprezentacja Polski U-23

131.
132.
133.
134.
135.
136.
137.
138.

 

Dukla Trencin

141. Roman Bronis
142. Matej Jurco
143. Maros Kovac
144. Martin Mahdar
145. Patrick Tybor
146. Filip Tareger
147.
148.