David Per (Słowenia) wygrał Flandrię w kategorii orlików. Młody zawodnik reprezentujący Adria Mobil potwierdził tym samym swój wielki talent.

Ronde van Vlaanderen Beloften to drugi z wyścigów Pucharu Narodów w kategorii orlików. Młodzi kolarze mieli do pokonania 166 kilometrów, na które złożyło się przede wszystkim czternaście ciężkich, także brukowanych podjazdów. Na starcie stanęło 28 drużyn narodowych, w tym reprezentacja Polski w składzie: Alan Banaszek, Piotr Brożyna, Mikołaj Gutek, Przemysław Kasperkiewicz, Michał Paluta i Patryk Stosz.

W ucieczkę zabrali się: Bohdan Musiienko (Ukraina), Yevgeniy Gidich (Kazachstan), Alexander Cowan (Kanada), Filip Bengtsson (Szwecja) i Michael O’Loughlin (Irlandia). W pewnym momencie problemy z rowerem miał Kanadyjczyk i został doścignięty przez peleton.

Dużą grupę prowadzili przed wszystkim kolarze z Wielkiej Brytanii. 60 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii. Po Achterbergu na atak zdecydował się Adrien Costa (USA). Jego akcję skontrowała czwórka: Artem Nych (Rosja), David Per (Słowenia), Lucas Eriksson (Szwecja) i Edward Dunbar (Irlandia). Na ostatniej rundzie wspomniana czwórka dojechała do Amerykanina.

Trzy kilometry przed metą na czele zostali Costa, Nych, Per i Amund Grondahl Jansen (Norwegia). Z tyłu za nimi jechał mały peleton prowadzony przez Brytyjczyków.

Najwięcej sił na ostatnie metry zachował David Per (Słowenia). Drugie miejsce wywalczył Jonathan Dibben (Wielka Brytania), a trzecie Corentin Ermenault (Francja).

Najlepszy z Polaków był Patryk Stosz był 28.

Wyniki:

1 PER David SLO 4:10:18
2 DIBBEN Jonathan GBR +0
3 ERMENAULT Corentin FRA +0
4 JANSEN Amund Grondahl NOR +0
5 NEILANDS Krists LAT +0
6 NYCH Artem RUS +0
7 COSTA Adrian USA +0
8 GARCIA CORTINA Ivan ESP +14
9 BALLERINI Davide ITA +14
10 BOL Cees NED +14
11 OWEN Logan USA +19
12 NOPPE Christophe BEL +19
13 TOUZE Damien FRA +19
14 SKAARSETH Anders NOR +19
15 PLANCKAERT Edward BEL +19
16 HINDLEY Jai AUS +19
17 FRIESECKE Gian SUI +19
18 MONTGOMERY David IRL +19
19 CULLAIGH Gabriel GBR +19
20 DUNBAR Eddie IRL +19
21 FAGLUM KARLSSON Marcus SWE +19
22 GEOGHEGAN HART Tao GBR +19
23 WIRTGEN Tom LUX +58
24 ERIKSSON Lucas SWE +58
25 WOOD Oliver GBR +1:11
26 WELTEN Bram NED +1:11
27 LENDERINK Peter NED +1:11
28 STOSZ Patryk POL +1:11
29 SELLIER Simon FRA +1:11
30 BOSMAN Patrick AUT +1:11
31 TEGGART Matthew IRL +1:11
32 KATRASNIK Gasper SLO +1:11
33 MAAS Jan NED +1:11
34 MADER Gino SUI +1:11
35 PETERS Nans FRA +1:11
36 SHTEIN Grigoriy KAZ +1:11
37 STORER Michael AUS +1:11
38 SAN SEBASTIAN LASA Xavier ESP +1:19
39 SHAW James GBR +1:19
40 SIVAKOV Pavel RUS +2:40
41 MADOUAS Valentin FRA +2:40
42 RAHBEK Mads Baadsgaard DEN +2:40
43 LATHAM Christopher GBR +2:40
44 WACHTER Alexander AUT +2:40
45 AUER Daniel AUT +2:40
46 PEDERSEN Mads DEN +2:46
47 ASTAFYEV Stepan KAZ +3:37
48 MALIEIEV Timur UKR +4:18
49 PISKUNOV Maksim RUS +4:18
50 KUZMIN Anton KAZ +4:18
51 HALVORSEN Kristoffer NOR +4:18
52 NATAROV Yuriy KAZ +4:18
53 JÄGER Patrick AUT +4:18
54 HONORE Mikkel DEN +4:18
55 NOMMELA Aksel EST +4:18
56 HAMILTON Lucas AUS +4:18
57 CORNELISSE Mitchell NED +4:18
58 BOKELOH Jonas GER +4:18
59 KASTEMYR Pontus SWE +4:18
60 WALSH Edward CAN +4:18
61 MALOVEC Lubos SVK +4:18
62 AMEZAWA Takeaki JPN +4:18
63 FOSS Tobias NOR +4:18
64 MACKINNON Sean CAN +4:18
65 FORFANG Ole NOR +4:21
66 O’CONNOR Ben Alexander AUS +4:21
67 BARTA William USA +4:21
68 HYLDGAARD Andreas DEN +4:21
69 DANIEL Greggory USA +6:26
70 BASSETT Stephen USA +6:26
71 SCHIPFLINGER Florian AUT +6:26
72 WURTZ Mads DEN +6:41
73 LAUK Karl Patrick EST +7:30
74 OKAMOTO Hayato JPN +7:30
75 RIEKSTINS Matiss LAT +7:30
76 RAJOVIC Dusan +7:30
77 KOBAYASHI Marino JPN +7:30
78 Satlikov Maxim KAZ +7:30
79 RIKUNOV Petr RUS +7:30
80 OTONICAR Martin SLO +7:30
81 IRISSARI RINCON Jon ESP +7:30
82 BIERMANS Jenthe BEL +7:30
83 BROZYNA Piotr POL +7:30
84 DELTOMBE Kevin BEL +7:30
85 SPENGLER Mario SUI +7:30
86 RUDAZ Manuel SUI +7:30
87 FITTER Daniel AUS +7:30
88 KLEPIKOV Illya UKR +7:30
89 ELLIOTT William CAN +7:30
90 UDOD Rinat UKR +7:30
91 GOHR Andre +7:30
92 CONSONNI Simone ITA +7:30
93 BAGIOLI Nicola ITA +7:30
94 PENKO Izidor SLO +9:02
95 VAHTRA Norman EST +9:21
96 KOCH Christian GER +9:21
97 KRIVSTIK Gert EST +9:21
98 GROSELJ Matic SLO +9:21
99 KOBASHI Yuri JPN +9:21
100 SCHAPPI Martin SUI +9:21
101 ZAHIRI Abderrahim +9:21
102 WALZEL Andreas AUT +9:21
103 ZIMANY Kristian SVK +9:21
104 CENTRONE Ivan LUX +9:21
105 IPPOLITO Stefano ITA +9:21
106 MAGOSAKI Daiki JPN +9:21
107 PUNG Peeter EST +9:21
108 WILLWOHL Willi GER +9:21
109 RUBLEVSKIS Aleksandrs LAT +9:21
110 MCKENNA Sean IRL +9:21
111 FYFFE Angus IRL +9:21
112 JURADO LOPEZ Christofer +9:21
113 SEVILLA LOPEZ Diego Pablo ESP +9:21
114 BARAC Antonio +10:47
115 CHERKASOV Nikolay RUS +11:04
116 CAMACHO DEL FRESNO Juan ESP +12:26
DNF TROIA Oliveiro ITA
DNF PLEBANI Davide ITA
DNF HOELGAARD Markus NOR
DNF STOKBRO Andreas DEN
DNF RAZUMOV Nikita RUS
DNF POUILLY Felix FRA
DNF ALLEGAERT Piet BEL
DNF VAN HOOYDONCK Nathan BEL
DNF ACKERMANN Pascal GER
DNF BRAUN Julian GER
DNF MATHIS Marco GER
DNF JENNER Samuel AUS
DNF EENKHOORN Pascal NED
DNF VAGA Kristo Enn EST
DNF ALONSO MONTES Pablo ESP
DNF SVAB Jernej SLO
DNF MULLER Patrick SUI
DNF MUSIIENKO Bohdan UKR
DNF NOVAKOVSKYI Vitalii UKR
DNF SHEVCHUK Taras UKR
DNF HARAG Tomas SVK
DNF KVIETOK Pavol SVK
DNF KRAJICEK Matej SVK
DNF GIDICH Yevgeniy KAZ
DNF WILLIAMS Tyler USA
DNF TOKUDA Sugur JPN
DNF JAMIESON Adam CAN
DNF COWAN Alexander CAN
DNF BURTNIK Evan CAN
DNF BENGTSSON Filip SWE
DNF FAGLUM KARLSSON Alexander SWE
DNF GAVARS Eriks Toms LAT
DNF KANEPEJS Deins LAT
DNF LUKJANOVS Andris LAT
DNF O’LOUGHLIN Michael IRL
DNF MILBERT Pit LUX
DNF PETELIN Jan LUX
DNF DA SILVA Tiago LUX
DNF TURCHI Luc LUX
DNF BANASZEK Alan POL
DNF KASPERKIEWICZ Przemyslaw POL
DNF GUTEK Mikolaj POL
DNF PALUTA Michal POL
DNF RODRIGUEZ Jose Luis

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments