Michał Kapusta / naszosie.pl

Dotychczasowy lider Tarnovii Tarnowo Podgórne przechodzi o kontynentalnej drużyny.

Wychowanek trenera Piotra Brońskiego ma za sobą także dwuletnie staże we francuskich grupach amatorskich. 22 letni wielce utalentowany kolarz jest zawodnikiem wszechstronnym. Dobrze czuje się w jeździe indywidualnej na czas, ale także w wysięgach etapowych, w tym w terenie górzystym. Wojtek jest dwukrotnym Mistrzem Polski w jeździe indywidualnej na czas w juniorach. W tej kategorii wygrał także rozgrywany w bardzo trudnym, górzystym terenie Wyścig Dookoła Korsyki (2012).

W pierwszym roku orlika zwyciężył we francuskich wyścigach GP Marcigny oraz w Montrod Les Bains Station Termale. W następnym roku triumfował w Maillot des Junes Leopards oraz Challenge Mayennais– Montsûrs. W 2015 r. zajął 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski kategorii U-23 oraz 5. miejsce w Mistrzostwach Polski w jeździe indywidualnej na czas.

Znakomicie daje sobie radę na torze. W ubiegłym roku wspólnie z kolegami z Tarnovi zdobył wicemistrzostwo Polski w sprincie drużynowym, a tym roku Mistrzostwo Polski w wyścigu drużynowym na dochodzenie. Ponadto– jest wicemistrzem Polski w jeździe drużynowej na czas. Wojtek to zawodnik o dużym potencjale. O bardzo dobrych parametrach wydolnościowych. Potrafi znakomicie pracować na rzecz całej drużyny i poświęcić się dla lidera.

Jestem szczęśliwy, że pierwszy rok w zawodowym peletonie będę jeździł w znakomitym teamie, jakim jest Wibatech 7R Fuji. Wibatech to profesjonalna, dobrze zorganizowana i mocna drużyna, z dużym potencjałem i o mocnej, stabilnej kondycji finansowej, co jest bardzo ważne w sytuacji, kiedy upadają kolejne ekipy kolarskie. Chcę podziękować wszystkim moim dotychczasowym trenerom, ale przede wszystkim panu Wiesławowi, za to że umożliwił mi rozwijanie kariery w jego teamie. Wierzę, że będę bardzo przydatnym zawodnikiem i mocny punktem zespołu – powiedział Wojtek Sykała.

Informacja prasowa

Poprzedni artykułContador: „Największym wyzwaniem będzie pokonanie Sky”
Następny artykułPhil Gaimon kończy kolarską karierę
Menedżer sportu, fotograf. Zajmuje się sprzętem, relacjami na żywo i wiadomościami. Miłośnik wszystkiego co słodkie, w wolnym czasie lubi wyskoczyć na rower żeby poudawać, że poważnie trenuje.
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Darek
Darek

Powodzenia