fot. Michał Kapusta / naszosie.pl

Mimo wcześniejszego ogłoszenia zamknięcia składu, ekipa Voster ATS zdecydowała się na sięgnięcie po jeszcze jedno wzmocnienie – będzie nim Wojciech Sykała. Tym samym skład będzie w sumie liczył 11 zawodników.

25-letni Sykała znany jest jako mocny zawodnik na płaskie etapy, często widoczny na czele peletonu i odpowiedzialny za nadawaniem tempa czy zabieranie się w ucieczki. W sprinterskich końcówkach jest znakomitym rozprowadzającym. Minione trzy sezony ścigał się w ekipie Wibatech Merx Wrocław, w której m.in. stanął na podium ukraińskiego wyścigu UCI 1.2 Horizon Park Race.

– Rzeczywiście mieliśmy już zamknięty skład, ale pojawiła się możliwość przyjęcia Wojtka do ekipy i zdecydowaliśmy, że to dobry krok. Wojtek jest solidnym pomocnikiem, a taki zawodnik jest zawsze bardzo przydatny w zespole. Na pewno będzie też mocnym ogniwem pociągu do rozprowadzania naszych sprinterów. Cieszę się z tego wzmocnienia i wierzę, że dzięki niemu skład mamy prawdziwie kompletny – tłumaczy Mariusz Witecki, dyrektor sportowy Voster ATS Team.

Sam zawodnik tak komentuje swój transfer: – Jestem bardzo zadowolony, że zespół Voster ATS umożliwił mi dołączenie do składu mimo, że dość późno zaczęliśmy rozmowy. W nowej ekipie mam sporo kolegów z poprzednich lat ścigania, grupa jest rozwojowa i dobrze zorganizowana, dlatego myślę, że będzie to udana współpraca. Miniony sezon był dla mnie raczej przeciętny, ale wierzę, że i tak przydałem się jako pomocnik na płaskich wyścigach. Taką też rolę widzę dla siebie w nowej drużynie. Będę robił „swoje” najlepiej jak potrafię – taki jest mój cel, który mam nadzieję, że przełoży się na wyniki całego zespołu.

Skład Voster ATS Team na 2020:

Piotr Brożyna, Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Mateusz Grabis, Sylwester Janiszewski, Jakub Murias, Krzysztof Parma, Adam Stachowiak, Patryk Stosz, Wojciech Sykała, Mateusz Taciak

Poprzedni artykułTour Down Under 2020: Mitchelton-Scott w bardzo mocnym składzie
Następny artykułSchwalbe Classic Criterium: BORA-hansgrohe i Quick Step pojadą na aluminiowych rowerach
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments