fot. Mitchelton-Scott / Getty Images

Dwukrotny zwycięzca i zarazem obrońca tytułu Daryl Impey, świeżo upieczony mistrz Australii Cameron Meyer oraz zwycięzca Vuelta a España z 2018 roku Simon Yates są w składzie drużyny Mitchelton-Scott na tegoroczną edycję wyścigu Tour Down Under. 

Zanosi się na najtrudniejszą edycję wyścigu Tour Down Under od kilku lat. Etapy numer trzy i sześć będą kluczowe dla losów klasyfikacji generalnej. Trzeciego dnia rywalizacji kolarze będą zmagać się z podjazdem Paracombe, który pojawił się na trasie po raz pierwszy od 2017 roku. Szósty odcinek to zaś góra-legenda wyścigu, czyli Willunga Hill.

– Paracombe to ciężki podjazd i z pewnością nieźle mnie przetestuje, zresztą podobnie jak pozostałych moich rywali. Musimy więc poczekać i zobaczyć, co się wydarzy. Dam z siebie wszystko, by stracić tam jak najmniej czasu, zaś po tym etapie zastanowimy się, co dalej robić. Do tego typu wysiłku będę przygotowywał się nieco inaczej, by utrzymać tempo pozostałych. Moim zdaniem będzie to bardzo ważny odcinek dla losów klasyfikacji generalnej. Ogólnie rzecz biorąc tegoroczna trasa powinna bardziej odpowiadać góralom, a dla takich kolarzy jak ja będzie trudniejsza. Aby walczyć o generalne zwycięstwo, trzeba będzie mieć łup etapowy. Willunga zaś jak zwykle będzie wyjątkowa i mam nadzieję, że tego dnia będę walczył o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej

– analizował tegoroczną odsłonę Tour Down Under obrońca tytułu, Daryl Impey.

Simon Yates bez wątpienia będzie pełnił rolę bezpiecznika drużyny Mitchelton-Scott na wypadek, gdyby jednak okazało się, że trasa wyścigu jest dla Impeya zbyt trudna. Tutaj mogą się przydać umiejętności Brytyjczyka jazdy po górach.

– Dla drużyny im więcej będzie miała możliwości, tym lepiej. Ten wyścig więcej niż jeden raz rozgrywał się na sekundy, zatem wszystko będzie miało znaczenie. Daryl znalazł klucz do wygrywania tego wyścigu i wie, jak do niego podchodzić. Będę tam po to, aby mu pomagać, a jeśli nadarzy się okazja dla mnie, to ją wykorzystam. Więcej podjazdów mi sprzyja, ale jako zespół jedziemy tam w pełni skoncentrowani na zwycięstwie

– powiedział Simon Yates.

19 stycznia zostanie rozegrane tradycyjne kryterium uliczne ulicami Adelajdy, poprzedzające Tour Down Under, który wystartuje dwa dni później. Zmagania po sześciu etapach zakończą się 26 stycznia.

Pełny skład drużyny Mitchelton-Scott na Tour Down Under 2020: Jack Bauer (NZL, 34), Luke Durbridge (AUS, 28), Lucas Hamilton (AUS, 23), Michael Hepburn (AUS, 28), Daryl Impey (RSA, 35), Cameron Meyer (AUS, 32), Simon Yates (GBR, 27).

Poprzedni artykułAmanda Spratt o mistrzostwach Australii: „To był wyścig marzeń”
Następny artykułWojciech Sykała w Voster ATS Team
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments