Nikodemus Holler (Bike Aid) wygrał prolog wyścigu Sibiu Cycling Tour. Tym samym został także pierwszym liderem rumuńskiego wyścigu. Podium uzupełnili dwaj Polacy.

Wyścigi kolarskie wracają. Sibiu Cycling Tour jest pierwszymi zawodami po długiej przerwie z udziałem zespołów UCI World Tour. W Rumunii startują bowiem Bora-hansgrohe i Israel Start-Up Nation. W rywalizacji biorą udział także polskie zespoły: CCC Development Team, Mazowsze Serce Polski, Voster ATS Team i Wibatech Merx 7R.

Wyścig w Rumunii rozpoczął się od prologu w centrum Sibiu. Trasa liczyła 2,5 kilometra i była płaska, ale trudna technicznie.

Tylko zawodnicy startujący na samym początku rywalizacji jechali po suchej trasie. Potem przyszła ulewa, która utrudniła ściganie na krętej trasie prowadzącej częściowo po kostce. Na prowadzeniu był Nikodemus Holler z Bike Aid z czasem 3:34,63. Niemiec wyprzedzał o ponad 2 sekundy Kacpra Walkowiaka (CCC Development Team) i Wojciecha Sykałę (Voster ATS Team).

Później pogoda się nieco poprawiła. Jednak nie doszło do zmian w czołówce klasyfikacji prologu. Tym samym zwycięzcą pierwszej części wyścigu i pierwszym liderem Sibiu Cycling Tour został Nikodemus Holler. W czołowej trójce uplasowali się więc Kacper Walkowiak i Wojciech Sykała, którzy osiągnęli swoje życiowe sukcesy. Patryk Stosz zajął 7. miejsce.