carlos_barbero_euskadi_2013_euskadiCarlos Barbero (Euskadi) został zwycięzcą etapówki Volta ao Alentejo (2.2 UCI). Ostatni odcinek padł łupem Samuela Caldiery (OFM).

Ostatni dzień rywalizacji w portugalskiej imprezie to 172 kilometrowa przeprawa do Evory. Najlepszy w niedzielę okazał się 28-letni Samuel Caldiera. Reprezentant gospodarzy pokonał Norwega Harvarda Blikrę (Team Oster Hus – Ridley) oraz Francisco Moreno (Louletano).

W klasyfikacji generalnej triumf do końca dowiózł Bask – Carlos Barbero. Najlepszy z zawodników BDC MarcPol – Leszek Pluciński, ostatecznie zajął 25. miejsce.

“Niebiescy” starali jechać się w Portugalii aktywnie, a Pluciński wczoraj wywalczył dziewiąte miejsce na etapie. Nie są to jednak powalające wyniki, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt słabej obsady tej imprezy. Trzeba jednak pamiętać, że był to dla nich pierwszy start w sezonie.

Wyniki:

1 CALDEIRA Samuel OFM/QUINTA DA LIXA 4:09:49
2 BLIKRA Havard TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 2
3 MORENO Francisco LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 5
4 CANDELARIO Alex TEAM OPTUM m.t.
5 BARBERO Carlos EUSKADI m.t.
6 PINTO Edgar LA ALUMINIOS/ANTARTE m.t.
7 BYSTREM Erik TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
8 JENSEN August TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
9 DE MATEOS Vicente LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
10 COSTA Mario OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
11 CARDOSO Filipe EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
12 ABERASTURI Jon EUSKADI m.t.
13 BORRESEN Magnus TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
14 LOVASSY Krisztian TEAM FIXIT.NO m.t.
15 HAGEN Krister TEAM OSTER HUS/RIDLEY m.t.
16 AVELAR Renato LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM m.t.
17 CARDOSO Manuel BANCO BIC/CARMIM m.t.
18 COUTINHO Leonel LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM m.t.
19 ZUAZUBISKAR Illart EUSKADI m.t.
20 ZWIZANSKI Scott TEAM OPTUM m.t.
21 MARTINGIL Cesar CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU m.t.
22 RUMAC Josip ETIXX m.t.
23 FIGUEIREDO Federico RADIO POPULAR m.t.
24 PUT Tanner USA CYCLING m.t.
25 HUFF Bradley TEAM OPTUM m.t.
26 ANTUNES Amaro BANCO BIC/CARMIM m.t.
27 HOELGAARD Markus ETIXX m.t.
28 GUAMA Byron TEAM ECUADOR m.t.
29 FERNANDEZ Higinio TEAM ECUADOR m.t.
30 HNIK Karel ETIXX m.t.
31 LARRINAGA Jon EUSKADI m.t.
32 PLUCINSKI Leszek BDC MARCPOL m.t.
33 VALINHO Francisco ANICOLOR m.t.
34 AFONSO Luis LA ALUMINIOS/ANTARTE m.t.
35 RIBEIRO Nuno OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
36 REGE Even TEAM FIXIT.NO m.t.
37 VAZ Hugo ANICOLOR m.t.
38 ISIDORO Micael LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
39 GOMES Luis MAIA/BICICLETAS ANDRADE m.t.
40 CARPENTER Robin USA CYCLING m.t.
41 MINGUEZ Miguel EUSKADI m.t.
42 DE MATEOS Raul LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
43 SORTVEIT Sondre TEAM FIXIT.NO m.t.
44 VELOSO Gustavo OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
45 REMME Stian TEAM FIXIT.NO m.t.
46 SABIDO Hugo LA ALUMINIOS/ANTARTE m.t.
47 MESTRE Ricardo EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
48 SANTOS Virgilio RADIO POPULAR m.t.
49 SOUSA Sergio EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
50 RIBEIRO Carlos ANICOLOR m.t.
51 RAGONESSI Jose TEAM ECUADOR m.t.
52 CABELLO Antonio TEAM ECUADOR m.t.
53 DE LA PARTE Víctor EFAPEL/GLASSDRIVE a 2:15
54 STACHOVIAK Adam BDC MARCPOL a 2:16
55 RODRIGUES David LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM m.t.
56 GALTA Fredrik TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 5
57 CARNEIRO Carlos RADIO POPULAR m.t.
58 FERREIRA Ricardo RADIO POPULAR m.t.
59 ROSON Jaime TEAM ECUADOR m.t.
60 ANTHONY Jesse TEAM OPTUM m.t.
61 CARTER Jones TEAM OPTUM a 3:06
62 EISENHART Taylor USA CYCLING a 5
63 DARVILLE Alex USA CYCLING m.t.
64 MESTRE Daniel BANCO BIC/CARMIM m.t.
65 REIS Rafael BANCO BIC/CARMIM m.t.
66 BROCO Hernani LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
67 SANCHO Bruno BANCO BIC/CARMIM a 3:42
68 ALMEIDA Nuno CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU m.t.
69 BESSA Andre MAIA/BICICLETAS ANDRADE a 3:53
70 EASTMAN Ryan USA CYCLING a 4:07
71 GOMES Rodrigo ANICOLOR a 4:10
72 RODRIGUES Rui ANICOLOR m.t.
73 CARVALHO António LA ALUMINIOS/ANTARTE a 5
74 MOURATO André LA ALUMINIOS/ANTARTE m.t.
75 SANCHO Hugo LA ALUMINIOS/ANTARTE a 4:22
76 VILELA Ricardo OFM/QUINTA DA LIXA a 5
77 PRADES Eduard OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
78 FONTE César RADIO POPULAR m.t.
79 TXOPERENA Benat EUSKADI m.t.
80 HIDALGO Pablo TEAM ECUADOR a 4:57
81 OYARZUN Carlos EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
82 OLIVEIRA Fabio LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM m.t.
83 SANTOS Diogo LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM m.t.
84 PEREIRA Paulo CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 5:01
85 BRAVO Garikoitz EFAPEL/GLASSDRIVE a 5
86 LECHUGA Pablo EUSKADI a 5:05
87 MAGALHAES Samuel LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 5:16
88 GREG Daniel USA CYCLING a 5:21
89 SILVA Joaquim ANICOLOR a 5:40
90 GONÇALVES Gaspar ANICOLOR m.t.
91 BERNAS Pawel BDC MARCPOL a 5
92 SILVA Daniel RADIO POPULAR m.t.
93 NUNES Diogo BANCO BIC/CARMIM a 7:02
94 OLIVEIRA Helder OFM/QUINTA DA LIXA a 7:49
95 HENRIQUE Casimiro BANCO BIC/CARMIM a 8:13
96 KIRPSZA Piotr BDC MARCPOL a 5
97 KOWALCZYK Jaroslaw BDC MARCPOL a 9:22
98 BRANDÃO Jóni EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
99 KOMAR Mateusz BDC MARCPOL m.t.
100 MEIRELES Nuno MAIA/BICICLETAS ANDRADE m.t.
101 VINHAS Rui LOULETANO/DUNAS DOURADAS m.t.
102 HERMANSEN Sindre TEAM FIXIT.NO a 9:36
103 PAULINHO Pedro LA ALUMINIOS/ANTARTE a 5

Klasyfikacja generalna
1 BARBERO Carlos EUSKADI 22:03:37
2 PRADES Eduard OFM/QUINTA DA LIXA a 10
3 HNIK Karel ETIXX a 17
4 PINTO Edgar LA ALUMINIOS/ANTARTE a 20
5 MESTRE Daniel BANCO BIC/CARMIM a 32
6 GUAMA Byron TEAM ECUADOR a 33
7 FIGUEIREDO Federico RADIO POPULAR a 35
8 BRAVO Garikoitz EFAPEL/GLASSDRIVE m.t.
9 ANTUNES Amaro BANCO BIC/CARMIM a 36
10 PUT Tanner USA CYCLING a 39
11 ANTHONY Jesse TEAM OPTUM a 46
12 DE MATEOS Vicente LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 48
13 ROSON Jaime TEAM ECUADOR a 49
14 VILELA Ricardo OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
15 BYSTREM Erik TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 58
16 SOUSA Sergio EFAPEL/GLASSDRIVE a 1:03
17 HOELGAARD Markus ETIXX a 1:21
18 ISIDORO Micael LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 1:24
19 DE MATEOS Raul LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 1:30
20 GALTA Fredrik TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 1:34
21 MORENO Francisco LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 1:36
22 EISENHART Taylor USA CYCLING a 1:42
23 SABIDO Hugo LA ALUMINIOS/ANTARTE a 1:57
24 CARPENTER Robin USA CYCLING a 2:02
25 PLUCINSKI Leszek BDC MARCPOL a 2:15
26 MINGUEZ Miguel EUSKADI m.t.
27 VAZ Hugo ANICOLOR a 2:23
28 SORTVEIT Sondre TEAM FIXIT.NO a 2:45
29 GOMES Luis MAIA/BICICLETAS ANDRADE a 3:07
30 REIS Rafael BANCO BIC/CARMIM a 3:41
31 TXOPERENA Benat EUSKADI a 3:45
32 RUMAC Josip ETIXX a 3:46
33 RIBEIRO Carlos ANICOLOR m.t.
34 MOURATO André LA ALUMINIOS/ANTARTE a 4:30
35 CARDOSO Filipe EFAPEL/GLASSDRIVE a 4:32
36 RODRIGUES David LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 4:35
37 BLIKRA Havard TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 4:48
38 FONTE César RADIO POPULAR a 4:52
39 CARDOSO Manuel BANCO BIC/CARMIM a 4:54
40 AFONSO Luis LA ALUMINIOS/ANTARTE a 5:52
41 CALDEIRA Samuel OFM/QUINTA DA LIXA a 5:55
42 ZWIZANSKI Scott TEAM OPTUM a 6:03
43 ZUAZUBISKAR Illart EUSKADI a 6:05
44 PAULINHO Pedro LA ALUMINIOS/ANTARTE a 6:22
45 OYARZUN Carlos EFAPEL/GLASSDRIVE a 6:27
46 SILVA Joaquim ANICOLOR a 6:29
47 SANCHO Hugo LA ALUMINIOS/ANTARTE a 6:39
48 ALMEIDA Nuno CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU m.t.
49 SILVA Daniel RADIO POPULAR a 7:02
50 BROCO Hernani LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 7:06
51 REMME Stian TEAM FIXIT.NO a 7:11
52 AVELAR Renato LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 7:42
53 GOMES Rodrigo ANICOLOR a 8:27
54 RODRIGUES Rui ANICOLOR a 8:34
55 SANTOS Virgilio RADIO POPULAR a 8:45
56 CARTER Jones TEAM OPTUM a 8:49
57 EASTMAN Ryan USA CYCLING a 9:00
58 RIBEIRO Nuno OFM/QUINTA DA LIXA m.t.
59 VELOSO Gustavo OFM/QUINTA DA LIXA a 9:19
60 GREG Daniel USA CYCLING a 9:59
61 STACHOVIAK Adam BDC MARCPOL a 10:29
62 COSTA Mario OFM/QUINTA DA LIXA a 11:02
63 VINHAS Rui LOULETANO/DUNAS DOURADAS a 11:17
64 MARTINGIL Cesar CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 11:23
65 HENRIQUE Casimiro BANCO BIC/CARMIM a 11:39
66 CANDELARIO Alex TEAM OPTUM a 11:46
67 VALINHO Francisco ANICOLOR a 11:53
68 CARNEIRO Carlos RADIO POPULAR m.t.
69 DE LA PARTE Víctor EFAPEL/GLASSDRIVE a 12:00
70 FERREIRA Ricardo RADIO POPULAR a 13:12
71 MESTRE Ricardo EFAPEL/GLASSDRIVE a 13:17
72 COUTINHO Leonel LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 13:45
73 OLIVEIRA Fabio LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM m.t.
74 BESSA Andre MAIA/BICICLETAS ANDRADE a 14:06
75 KIRPSZA Piotr BDC MARCPOL a 14:10
76 FERNANDEZ Higinio TEAM ECUADOR a 15:36
77 KOWALCZYK Jaroslaw BDC MARCPOL m.t.
78 HAGEN Krister TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 16:11
79 GONÇALVES Gaspar ANICOLOR a 16:29
80 BORRESEN Magnus TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 16:39
81 BERNAS Pawel BDC MARCPOL a 17:07
82 HIDALGO Pablo TEAM ECUADOR m.t.
83 MEIRELES Nuno MAIA/BICICLETAS ANDRADE a 18:19
84 DARVILLE Alex USA CYCLING a 18:50
85 CARVALHO António LA ALUMINIOS/ANTARTE a 19:22
86 CABELLO Antonio TEAM ECUADOR a 19:23
87 REGE Even TEAM FIXIT.NO a 19:25
88 LARRINAGA Jon EUSKADI a 19:37
89 NUNES Diogo BANCO BIC/CARMIM a 20:39
90 ABERASTURI Jon EUSKADI a 20:43
91 LECHUGA Pablo EUSKADI a 21:11
92 LOVASSY Krisztian TEAM FIXIT.NO a 21:55
93 JENSEN August TEAM OSTER HUS/RIDLEY a 22:20
94 MAGALHAES Samuel LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 23:20
95 BRANDÃO Jóni EFAPEL/GLASSDRIVE a 23:33
96 OLIVEIRA Helder OFM/QUINTA DA LIXA a 23:50
97 HUFF Bradley TEAM OPTUM a 24:18
98 RAGONESSI Jose TEAM ECUADOR a 24:20
99 SANCHO Bruno BANCO BIC/CARMIM a 25:34
100 HERMANSEN Sindre TEAM FIXIT.NO a 26:42
101 KOMAR Mateusz BDC MARCPOL a 26:49
102 SANTOS Diogo LIBERTY SEGUROS/FEIRA/KTM a 28:12
103 PEREIRA Paulo CARTAXO/C.C.J.M. NICOLAU a 33:42