Adam WadeckiAdam Wadecki dał pierwsze zwycięstwo w sezonie ekipie Mexller. Były mistrz Polski po udanej ucieczce wygrał w czeskim, mocno obsadzonym wyścigu Trofeo Cinelli!

W wyścigu pojechały trzy polskie drużyny, dwie zawodowe – Mexller i  Wibatech Fuji Żory oraz LMGKK Ziemia Brzeska. W czeskiej grupie Bauknecht-Author startował Przemysław Kasperkiewicz. Warto dodać, że na starcie stanęło aż 174 zawodników, m.in. Jan Barta (NetApp Endura) oraz Josef Cerny (CCC Polsat Polkowice).

Kolarze do pokonania mieli 110 kilometrów na 13 rundach wokół Hlahovca. O losach wyścigu zdecydował finisz z kilkudziesięcioosobowej grupki, w której znalazło się wielu Polaków. Najszybszy był Adam Wadecki, który na linii mety pokonał swojego klubowego kolegę Piotr Wojciechowskiego i Erika Baskę (Dukla Trencin Trek).

BrychtaJan_Hlohovec_140329_155602_DSC_0420W elicie wygrał oczywiście Adam, drugi był Kamil Zieliński (Mexller), zaś trzeci Andrzej Bartkiewicz (LMGKK Ziemia Brzeska). Wśród orlików zwyciężył Wojciechowski przed Słowakiem Baską i Janem Kaduchem (Bauknecht-Author).

Gratulujemy naszym zawodnikom!

Pełne wyniki > tutaj

Poprzedni artykułCarlos Barbero wygrał Volta ao Alentejo
Następny artykułDookoła Katalonii: Lieuwe Westra najlepszy w Barcelonie. Joaquim Rodriguez wygrywa cały wyścig