Adam Wadecki (BDC MarcPol Team) po finiszu z trzyosobowej ucieczki, wygrał w Modlinie 1. etap i został nowym liderem 55. Międzynarodowego Wyścigu Dookoła Mazowsza. Drugi był Roman Bronis (Dukla Trencin-Trek), a trzeci Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice).

Kolarze rywalizujący w kolejnym wyścigu zaliczanym do cyklu BGŻ ProLigi, musieli dziś zmierzyć się z dystansem 180 kilometrów. W połowie etapu na kolarzy czekało 6 rund po 25 kilometrów. Na drugiej z nich z przodu pojawiło się 22 uciekinierów. Byli tam m.in: ubiegłoroczny triumfator – Robert Radosz, Adam Wadecki, Damian Walczak (wszyscy BDC MarcPol), Mariusz Witecki, Konrad Czajkowski (Bank BGŻ Team), Sylwester Janiszewski, Tomasz Kiendyś i Mateusz Taciak. Czołówka w pewnym momencie miała nawet 11 minut przewagi. Peleton nie chętnie zbierał się do pogoni.

Na ostatniej rundzie odskoczył: Taciak, Wadecki oraz Słowak – Roman Bronis. To właśnie to trio wjechało na finałowe, krótkie rundy w Modlinie.

Na ostatnim zakręcie w finiszu przeszkodził im jednak samochód organizatorów wyścigu. Najbardziej rozdrażniło to trzeciego na mecie Mateusza Taciaka. Drugi był były zawodnik ekipy DHL-Author Roman Bronis, a etap wygrał Adam Wadecki. Zarówno dla byłego mistrza Polski jak i całej ekipy BDC MarcPol, to pierwsze zwycięstwo UCI w sezonie.

Peleton stracił prawie 11 minut do czołowej dwudziestki i wiadomo, że to wśród tych kolarzy należy upatrywać końcowego zwycięzcy „Mazowsza”.

Dziś to ekipa BDC MarcPol zdominowała rywalizację. Poza żółtą koszulką lidera Adam Wadecki włożył zieloną dla najbardziej aktywnego kolarza. Najlepszym góralem po 1 etapie jest Damian Walczak (BDC MarcPol) i to on jutro pojedzie w koszulce sponsorowanej przez Danielo w czerwone grochy. Najlepszym młodzieżowcem został Mateusz Nowak (Reprezentacja Polski), a ekipą CCC Polsat Polkowice.

Jutro drugi etap wokół Nowego Dworu Mazowieckiego o długości 176 kilometrów.

Pełne wyniki 1 etapu > tutaj

Prezentacja 55 Wyścigu „Dookoła Mazowsza” > tutaj

Andrzej

 

Poprzedni artykułZdenek Stybar zadebiutuje w Vuelta a Espana
Następny artykułNapolitano kompletuje hat-trick w Tour de Wallonie. Wyścig dla Nizzolo
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments