Były mistrz świata w przełajach – Zdenek Stybar (Omega Pharma – Quick Step), po kilku sukcesach na szosie przygotowuje się obecnie do debuitu w Vuelta a Espana. Jego następnym celem będą szosowe mistrzostwa świata.

26-latek w tym sezonie wygrał etap na 4 Dni Dunkierki oraz emocjonujący odcinek Tour de Pologne z metą w Cieszynie. Dobre wyniki na szosie przekonały go do tego, by nieco odpuścić sobie przełaje. Czech potwierdził, że w lutym przyszłego roku nie wystąpi w mistrzostwach świata „błotniaków” odbywających się w USA, ponieważ będą one kolidować z przygotowaniami do sezonu szosowego.

„Mistrzostwa Świata w Ameryce? Są zbyt późno”, powiedział Stybar. „Mogę już teraz powiedzieć, że MŚ w cyclo-crossie są dla mnie mniej ważne niż flamandzkie klasyki”, dodał.

Kolarz Omega Pharma – Quick Step obecnie ściga się w Tour de Wallonie. Jest to element jego przygotowań do debiutu w Wielkim Tourze, czyli w Vuelta a Espana. Jego celem na jesień, będą szoswe Mistrzostwa Świata w Valkenburgu.

„Od teraz, wszystko podporządkowane jest pod Valkenburg”, stwierdził Stybar. „Po Tour de Wallonie rozpocznę przygotowania do Vuelty. To będzie mój pierwszy Wielki Tour. Wyścig kończy się 9 września w Madrycie i mam nadzieję, że wypracuję tam formę, która pozwoli mi na dobry wynik na mistrzostwach świata”, zakończył.

Foto: Andrzej Rudiak

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments