for. Team NTT

Od przyszłego sezonu Dimension Data zmieni nazwę na Team NTT. Dziś zespół zaprezentował swoje stroje i zamknął kadrę na przyszły sezon.

O tym, że pierwszy afrykański zespół w World Tourze znów zmieni nazwę (cztery lata temu nazywał się MTN – Qhubeka) było wiadomo już od dawna, jednak dopiero teraz wiemy, w jakich koszulkach ekipa wyjedzie na swój pierwszy wyścig pod nowym szyldem.

https://twitter.com/NTTProCycling/status/1194133441006231554

Niebieskie stroje są nawiązaniem do koloru loga nowego sponsora tytularnego zespołu – japońskiej firmy telekomunikacyjnej Nippon Telegraph and Telephone, która według magazynu Fortune w 2018 roku znajdowała się w trójce najbogatszych firm w swoim kraju.

Dzięki wysokiemu budżetowi NTT zespół prezentuje się dość ciekawie. Dougowi Ryderowi udało się zakontraktować na przyszły rok kilku bardzo ciekawych zawodników – m.in Carlosa Barbero, który przez ostatnie trzy lata był zawodnikiem Movistaru, mistrza świata u-23 – Samuele Battistellę i Maxa Walscheida – bardzo dobrego sprintera, którego mogliśmy podziwiać podczas tegorocznego Tour de Pologne.

Jednak największą gwiazdą zespołu powinien być Victor Campenaerts. Belg jest świetnym czasowcem, który w tym sezonie wygrał próbę czasową rozgrywaną podczas Tirreno-Adriatico i dwukrotnie zajmował drugie miejsce na etapach Giro d’Italia. Gdyby nie upadek, który zaliczył podczas mistrzostw świata, to miałby duże szanse, by do tych sukcesów dołożyć medal także medal w tej imprezie, jednak niewykluczone, że odbije sobie to podczas igrzysk rozgrywanych w kraju nowego sponsora ekipy.

Bardzo możliwe że wzmocnienia oraz technologie, z których zespół skorzysta dzięki wsparciu NTT przy tworzeniu planu startów zawodników oraz monitorowaniu ich formy, sprawią że w końcu zrobi krok do przodu i w przyszłym roku wreszcie zacznie osiągać wyniki na miarę oczekiwań.

Skład Team NTT na przyszły sezon

Carlos Barbero, Samuele Battistella, Edvald Boasson Hagen, Victor Campenaerts, Stefan de Bod, Nicholas Dlamini, Benjamin Dyball, Enrico Gasparotto Amanuel Gebreighzabier, RyanGibbons, Michael Gogl, Reinardt Janse van Rensburg, Ben King, Roman Kreuziger, Gino Mäder, Louis Meintjes, Giacomo Nizzolo, Ben O’Connor, Matteo Sobrero, Andreas Stokbro, Dylan Sunderland, Jay Thomson, Rasmus Tiller, Michael Valgren, Max Walscheid, Danilo Wyss

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments