Fot. TKK Pacific Toruń

Kariera Karoliny Perekitko zaczyna nabierać tempa. Jedna z najlepszych polskich zawodniczek młodego pokolenia została częścią hiszpańskiej ekipy Massi – Tactic.

21-letnia zawodniczka, która zaczynała karierę w zespole Cartusii Kartuzy ostatni rok spędziła w Belgii. Tam udawało się jej notować całkiem przyzwoite rezultaty w różnych wyścigach w całej Europie, co szybko zostało dostrzeżone przez mocniejsze zespoły. Mimo to Polka nie wspomina dobrze okresu spędzonego w ojczyźnie kolarstwa.

Nie czułam się tam zbyt dobrze, wiele rzeczy mi nie odpowiadało, jednakże drużyna dawała tyle ile mogła i pojechałam kilka dobrych wyścigów, w których mogłam się dużo nauczyć, więc myślę, że to zaprocentuje

– powiedziała młoda zawodniczka.

Dziś mistrzyni Polski juniorek z 2016 roku poinformowała o podpisaniu kontraktu z hiszpańskim zespołem Massi – Tactic, czyli jedną z ekip należącą do oficjalnego grona żeńskich zespołów UCI. Tym samym młoda Polka zrobiła w swojej karierze kolejny duży krok, który może jej pozwolić gonić marzenia.

Bardzo chciałam być w grupie hiszpańskiej i myślałam o tym, patrzyłam jakie są ekipy. Massi – Tactic wyprzedziła mnie z moim mailem i sama odezwała się z propozycją. Bardzo podoba mi się mentalność tamtejszych ludzi, podejście do kolarstwa. Mają bardzo dobre tereny do treningu i bardzo sprzyjającą pogodę. Umowa będzie obowiązywać rok, od stycznia

– dodała 21-letnia zawodniczka.

Nowy zespół to też nowe cele, przedstawione przez działaczy. Co najważniejsze, Polka także może mieć kilka okazji do jazdy na własne konto.

Będziemy jeździć mniejsze i większe wyścigi, więc każda z nas znajdzie coś dla siebie. Jestem po pierwszym spotkaniu, gdzie mieliśmy czas na wspólne zapoznanie się, ustawienie pozycji na rowerze, więc nie opracowaliśmy jeszcze kalendarza startów. Jestem naprawdę pozytywnie zaskoczona. Wszyscy są bardzo mili, otwarci, pomocni. Widać, że bardzo w Nas wierzą, w to, że będziemy mocną i zgraną drużyną, ponieważ razem jest łatwiej osiągać lepsze wyniki. Zdążyłam poznać się z prawie wszystkimi z drużyny, a następne spotkanie czeka mnie w grudniu, którego już nie mogę się doczekać. Jeśli chodzi o starty, nie chce konkretnie nastawiać się na jeden wyścig, ponieważ kolarstwo to bardzo nieprzewidywalny sport i kraksa czy defekt może wykluczyć nas z osiągnięciu dobrego wyniku

– powiedziała zawodniczka.

Przypomnijmy, że Perekitko będzie szóstą Polką w gronie ekip UCI. Wcześniej umowy podpisały Katarzyna Niewiadoma, Małgorzata Jasińska, Katarzyna Pawłowska, Marta Lach i Agnieszka Skalniak.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments