fot. Corendon-Circus

 

Jak wiadomo, ekipa Corendon – Circus bardzo mocno wzmacnia się przed sezonem 2020. Wszystko ma na celu stworzenie silnego teamu wokół Mathieu van der Poela, którego wstępne plany startowe poznaliśmy już dziś.

Tego, że van der Poel jest obecnie jedną z największych gwiazd światowego kolarstwa nie trzeba nikomu przypominać. Holender wciąż skutecznie walczy na trzech frontach, zdobywając medale zarówno na szosie, jak i w przełajach oraz MTB. Przyszłoroczna wiosna będzie jednak dla niego znacznie bardziej “szosowa”.

Według informacji, do których dotarł portal Wielerflits, van der Poel ma w planach start w siedmiu wyścigach jednodniowych i jednej tygodniówce. Jego wiosenna kampania ma trwać od początku marca do połowy kwietnia, a miejsce w niej znajdzie się także dla Paryż – Roubaix, którego MvdP nie pojechał w sezonie 2019.

Co ciekawe, nie jest pewne, czy lider Corendon – Circus pojawi się na starcie Amstel Gold Race, by bronić zdobytego w tym roku tytułu. Sprawa ta powinna się jednak wyjaśnić w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Wstępny plan startowy Mathieu van der Poela:
Strade Bianche
Tirreno – Adriatico
Mediolan – Sanremo
Gent – Wevelgem
Dwars door Vlaanderen
Ronde van Vlaanderen
Paryż – Roubaix
Brabantse Pijl