ActiveJet TeamW dniach 20-28 marca ActiveJet Team odbędzie zgrupowanie przygotowujące do pierwszych startów w Polsce, podczas którego odbędzie się również konferencja prasowa z udziałem Davida Muntanera, świeżo upieczonego mistrza świata w Madisonie. Miejscem spotkania będzie Odyssey Club Hotel Wellness & SPA w Dąbrowie koło Kielc.

Po pierwszych udanych startach w hiszpańskich wyścigach, kolarze ActiveJet Team przygotowują się do kolejnej części sezonu, która rozpocznie się w kwietniu. Na miejsce zgrupowania wybrano okolice Kielc, gdzie wielokrotnie odbywały się mistrzostwa Polski, a tereny są znane kolarzom i świetnie wpasowują się w cykl przygotowawczy do kolejnych wyścigów. Ponadto dzięki Odyssey Club Hotel Wellness & SPA, zawodnicy będą mogli korzystać z wyśmienitej odnowy biologicznej, a także odpowiednio zjeść, gdyż szef kuchni we współpracy z dietetykiem zespołu Jakubem Czają przygotuje kolarskie menu.

Cieszę się, że spotkamy się w takim miejscu jak hotel Odyssey. Wiele osób zapomina o tym, że oprócz odpowiedniego treningu, ważny jest również okres pomiędzy ćwiczeniami i regeneracja. Będziemy trenowali na znanych nam trasach, wykorzystując również rowery czasowe. Zawodnicy ponownie spotkają się razem, co wpływa na zgranie zespołu na wyścigach. Morale po pierwszych miesiącach funkcjonowania grupy jest na wysokim poziomie, co pozwala nam w spokoju przygotowywać się do kolejnych startów – powiedział Piotr Kosmala, dyrektor sportowy ActiveJet Team.

Zgrupowanie całego zespołu to doskonała okazja do zwołania konferencji prasowej, szczególnie, że już na prologu sezonu znalazł się duży powód do dumy. Na początku marca w kolumbijskim Cali, David Muntaner wywalczył tytuł torowego mistrza świata w Madisonie. Jest to dobry moment, aby przybliżyć jego sylwetkę szerszemu gronu miłośników kolarstwa.

Oprócz dziewiątki polskich kolarzy w składzie mamy także trzech Hiszpanów. Myślę, że warto poznać ich bliżej, bo każdy z nich ma nieprzeciętny talent. Swój potencjał pokazał już David. Jesteśmy dumni z tego, że w naszym gronie jest mistrz świata. Wierzymy, że w tym składzie możemy wiele osiągnąć będziemy do tego dążyć – dodał Piotr Kosmala. 

Informacja prasowa