meersmanDrużyna Omega Pharma-Quick Step ogłosiła skład na francuskie klasyki: Classic Sud Ardèche i La Drôme Classic. W obu liderem będzie Gianni Meersman wspierany między innymi przez Michała Gołasia.

– Większość kolarzy, którzy znaleźli się w składzie przyjedzie ze zgrupowania, które zorganizowaliśmy w Algarve. Michał Gołaś był solidnym pomocnikiem Michała Kwiatkowskiego podczas portugalskiego wyścigu. Carlos Verona i Jan Bakelants są po treningach w Hiszpanii. Dla Bakelantsa będzie to pierwszy start po wyścigu Tour Down Under. No i mamy Gianni Meersmana, który w zeszłorocznym Classic Sud Ardèche był szósty. Jest także zmotywowany po niedawnym zwycięstwie w Platja de Muro. Mamy dobrą drużynę i jesteśmy gotowi na krótkie, ale strome podjazdy. Zrobimy, co w naszej mocy, aby osiągnąć dobre wyniki- powiedział Davide Bramati, dyrektor sportowy drużyny Omega Pharma-Quick Step.

Classic Sud Ardèche i La Drôme Classic odbędą się odpowiednio 1 i 2 marca. W tym pierwszym na kolarzy będzie czekało aż jedenaście podjazdów, zaś w drugim, dziewięć szybkich zjazdów. Oznacza to, że największe szanse na zwycięstwo mają tak zwani “all-rounderzy”, czyli zawodnicy radzący sobie ze wszystkimi elementami kolarskiego rzemiosła.

Pełny skład Omega Pharma-Quick Step na Classic Sud Ardèche i La Drôme Classic 2014: Carlos Verona, Gianluca Brambilla, Gianni Meersman, Jan Bakelants, Julian Alaphilippe, Michał Gołaś, Pieter Serry oraz Serge Pauwels.

Foto: bettiniphoto.net

Marta Wiśniewska @mwisniewska20