ActiveJet TeamSensacyjna wiadomość dotarła do naszej grupy ActiveJet Team, która przebywa w hiszpańskim Calpe. Międzynarodowa Unia Kolarska wyraziła zgodę na start zespołu w klasyku najwyższej kategorii Clasica de Almeria, który odbędzie się 2 marca.

Zgodnie z regulaminem UCI, zagraniczne ekipy o statusie kontynentalnym, nie mogą uczestniczyć w wyścigach kategorii HC. Start w tak prestiżowych wyścigach zarezerwowany jest jedynie dla ekip WorldTouru, drugiej dywizji oraz zawodowych grup kolarskich wywodzących się z tego samego kraju, w którym odbywa się wyścig. To co wydawało się niemożliwym stało się faktem i ActiveJet Team stanie na starcie w Almerii.

Wszystko zaczęło się od naszego startu na Majorce. Tam wypadliśmy całkiem dobrze, a na Andaluzji potwierdziliśmy, że nie jesteśmy tylko statystami. Organizator Almerii bardzo chciał nas na swojej imprezie, gdyż wizerunkowo jesteśmy na wyższym poziomie niż niejedna ekipa prokontynentalna. Dodatkowo Hiszpanie odbierają nas bardzo pozytywnie, choćby poprzez zatrudnienie przez nas trzech hiszpańskich zawodników. Postanowiliśmy się ubiegać o zgodną na start w UCI. Odpowiedź przyszła pozytywna i teraz pozostaje nam dobrze wypaść w tym wyścigu – powiedział dyrektor sportowy Piotr Kosmala.

Clasica de Almeria odbędzie się dzień po innym z hiszpańskich klasyków, Vuelta a Murcia, gdzie również zobaczymy ActiveJet Team. 

 

Źródło + Foto: ActiveJet Team

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments