Samuel SanchezZnamy już dokładny harmonogram startów Samuela Sancheza. Kolarz BMC Racing w nowych barwach zadebiutuje na początku marca podczas dwóch, francuskich klasyków.

Pierwszymi startami byłego mistrza olimpijskiego będą Classic Sud Ardèche (1 marca) i Drôme Classic (2 marca). Tydzień później były kolarz Euskaltel-Euskadi pojedzie w kolejnych jednodniówkach, tym razem włoskich – Strade Bianche (8 marca) oraz Roma Maxima (9 marca).

“Te zawody pozwolą mi oswoić się z nową wyścigową rzeczywistością, jaka panuje w BMC Racing”, tłumaczył popularny “Samu”. Po wyścigach we Włoszech, zostanę przez tydzień w Toskanii na krótkim zgrupowaniu. Myślę, że będzie to najlepszy sposób na przygotowanie się do mojego hiszpańskiego debiutu, czyli Volta Catalunya. To będzie dobry test przed moim pierwszym celem w tym sezonie – Wyścigiem Dookoła Kraju Basków. Chciałbym dołożyć tam na swoje konto kolejne zwycięstwa etapowe”, powiedział 36-latek, który ma już siedem etapowych triumfów w tej imprezie. W 2012 roku wygrał cały wyścig.

Pod koniec kwietnia wraz z Philippem Gilbert i Cadelem Evansem, będzie ważnym ogniwem swojej drużyny w Ardeńskich Klasykach. W maju pojedzie w Giro d`Italia, gdzie będzie pomagał Australijczykowi w walce o podium generalki.

 

Foto: BMC Racing Team

Andrzej Gucwa

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments