Dumoulin JulesJuż jutro na dobre rozpocznie się kolarski sezon w Europie. Tradycyjnie, kalendarz UCI Europe Tour rozpocznie się od wyścigu Grand Prix d’Ouverture La Marseillaise. W tegorocznej edycji na starcie stanie Karol Domagalski (Caja Rural – RGA) i ekipa CCC Polsat Polkowice.

W niedzielę drugiego lutego – na południu Francji, „pomarańczowi” pojadą w składzie: Adrian Honkisz, Adrian Kurek, Jacek Morajko, Davide Rebellin, Branislau Samoilau, Maciej Paterski, Mateusz Taciak i Łukasz Owsian. W składzie Caja Rural – RGA znalazł się także Karol Domagalski.

Z jedynką na plecach pojedzie ubiegłoroczny triumfator – Justin Jules (La Pomme Marseille). O losach wyścigu przeważnie decyduje finisz z dużego peletonu, więc na wstępnej liście pojawili się m.in: Bryan Coquard (Europcar), Romain Feillu (Bretagne-Seche), Sebastien Hinault (IAM Cycling), drugi przed rokiem Samuel Dumoulin (Ag2r-La Mondiale) czy wreszcie John Degenkolb (Giant-Shimano)

Prócz sprinterów, na pierwszym europejskim wyścigu w sezonie pojadą także: Sylvain Chavanel (IAM Cycling), Romain Bardet (AG2r La Mondiale), Thibaut Pinot (FDJ.fr), Julien Simon (Cofidis), Maxime Monfort i Tony Gallopin (obaj Lotto-Belisol), Warren Barguil (Giant-Shimano) oraz Bjorn Leukemans (Wanty – Groupe Gobert).

Kolarze będą rywalizowali na blisko 140 kilometrowej, pofałdowanej trasie z Allauch do Marsylii.

Profil:

profil marsylia

 

Lista startowa:

La Pomme Marseille 13
1 Justin JULES
2 Julien ANTOMARCHI
3 Benjamin GIRAUD
4 José GONÇALVES
5 Thomas ROSTOLLAN
6 Thomas VAUBOURZEIX
7 Evaldas SISKEVICIUS
8 Rémy DI GRÉGORIO

AG2R La Mondiale
11 Romain BARDET
12 Mikaël CHÉREL
13 Samuel DUMOULIN
14 Hubert DUPONT
15 Alexis VUILLERMOZ
16 * Alexis GOUGEARD
17 Hugo HOULE
18 Blel KADRI

FDJ.fr
21 Pierrick FÉDRIGO
22 Anthony GESLIN
23 Laurent PICHON
24 Cédric PINEAU
25 Thibaut PINOT
26 Benoît VAUGRENARD
27 Arthur VICHOT
28 * Emilien VIENNET

Team Europcar
31 Giovanni BERNAUDEAU
32 * Bryan COQUARD
33 Cyril GAUTIER
34 Romain GUILLEMOIS
35 Tony HUREL
36 Fabrice JEANDESBOZ
37 Yannick MARTINEZ
38 Bryan NAULEAU

Cofidis
41 Yoann BAGOT
42 Romain HARDY
43 * Christophe LAPORTE
44 Romain LEMARCHAND
45 Cyril LEMOINE
46 Guillaume LEVARLET
47 Julien SIMON
48 Romain ZINGLE

BigMat-Auber 93
51 Frédéric BRUN
52 Flavien DASSONVILLE
53 * Pierre GOUAULT
54 Alo JAKIN
55 Dimitri LE BOULCH
56 * Yannis YSSAAD
57 Steven TRONET
58 Théo VIMPERE

Bretagne-Séché Environnement
61 Erwann CORBEL
62 Vegard Stake LAENGEN
63 Romain FEILLU
64 Clément KORETZKY
65 Florian VACHON
66 Christophe LABORIE
67 Benoît JARRIER
68 Brice FEILLU

Roubaix-Lille Métropole
71 * Rudy BARBIER
72 Timothy DUPONT
73 Julien DUVAL
74 Franck VERMEULEN
75 Rudy KOWALSKI
76 Romain PILLON
77 Jean-Lou PAIANI
78 Baptiste PLANCKAERT

Lotto-Belisol
81 Vegard BREEN
82 Sean DE BIE
83 Bart DE CLERCQ
84 Tony GALLOPIN
85 Maxime MONFORT
86 * Boris VALLEE
87 Dennis VANENDERT

Team Giant-Shimano
91 Warren BARGUIL
92 Roy CURVERS
93 John DEGENKOLB
94 Dries DEVENYNS
95 Chad HAGA
96 Tobias LUDVIGSSON
97 Albert TIMMER
98 Thomas DAMUSEAU

IAM Cycling
101 Sylvain CHAVANEL
102 Jonathan FUMEAUX
103 Kristof GODDAERT
104 Sébastien HINAULT
105 Reto HOLLENSTEIN
106 Patrick SCHELLING
107 Matteo PELUCCHI
108 Jérôme PINEAU

Caja Rural-Seguros RGA
111 Javier Francisco ARAMENDIA LORENTE
112 David ARROYO DURAN
113 Angel MADRAZO RUIZ
114 Peio BILBAO
115 Karol DOMAGALSKI
116 Fernando GRIJALBA
117 Ruben FERNANDEZ ANDUJAR
118 Omar FRAILE

CCC Polsat Polkowice
131 Adrian HONKISZ
132 Adrian KUREK
133 Jacek MORAJKO
134 Lukasz OWSIAN
135 Maciej PATERSKI
136 Davide REBELLIN
137 Branislau SAMOILAU
138 Mateusz TACIAK

Topsport Vlaanderen-Baloise
141 Thomas SPRENGERS
142 Pieter JACOBS
143 Preben VAN HECKE
144 Sander HELVEN
145 Arthur VANOVERBERGHE
146 Eliot LIETAER
147 Kenneth VANBILSEN
148 Tom VAN ASBROECK

Vérandas Willems
151 Gaëtan BILLE
152 Willem WAUTERS
153 Nicolas VEREECKEN
154 Jelle MANNAERTS
155 Niels VAN DYCK
156 Olivier PARDINI
157 Walt DE WINTER
158 * Jean-Albert CARNEVALI

Wallonie-Bruxelles
161 Frédéric AMORISON
162 Boris DRON
163 Olivier CHEVALIER
164 Christophe PREMONT
165 Tom DERNIES
166 Laurent EVRARD
167 Sébastien DELFOSSE
168 Julien STASSEN

Wanty-Groupe Gobert

171 Björn LEUKEMANS
172 Laurens DE VREESE
173 Jean-Pierre DRUCKER
174 Michel KREDER
175 Wesley KREDER
176 Jérôme BAUGNIES
177 Jan GHYSELINCK
178 Frederik VEUCHELEN

An Post-ChainReaction
181 Mark MCNALLY
182 * Jack WILSON
183 Kevin CLAEYS
184 * Ryan MULLEN
185 * Conor DUNNE
186 Laurent VAN DEN BAK
187 * Wout FRANSSEN
188 Marcus CHRISTIE

Fot: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa