Premyslaw_Niemiec_2014– Chris Horner będzie dla nas poważnym wzmocnieniem. Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i przyda się ekipie zwłaszcza na Vueltę, gdzie będzie pewnie bronił zwycięstwa – mówi Przemysław Niemiec z Lampre-Merida o swoim nowym koledze z zespołu. Pierwszą okazją do ich wspólnego startu w barwach włoskiej grupy będą prawdopodobnie klasyki z cyklu Challenge Mallorca (9-12 lutego).

“Bardzo się cieszę, że będę się ścigał dla Lampre-Merida. Dziękuję Lampre, Meridzie, Champion System i wszystkim sponsorom grupy” – napisał na Twitterze Chris Horner po dołączeniu do włoskiej ekipy. W 2013 r. w pięknym stylu wygrał Vuelta a Espana, zostając w wieku 41 lat najstarszym w historii zwycięzcą wielkiego touru. – Pokazał po raz kolejny, że wiek w kolarstwie przestaje mieć powoli znaczenie, i że mając ponad 40 lat, można jeszcze wygrywać – uważa Przemysław Niemiec z Lampre-Merida. Pierwszy Amerykanin w barwach włoskiej grupy odniósł dotąd 53 zwycięstwa. Oprócz Vuelta a Espana wygrał także m.in. Vuelta al Pais Vasco (2010), Tour of California (2011), w Tour de France zajął 9. miejsce (2010). W obecnym sezonie ma wystartować m.in. w Giro d’Italia i Vuelta a Espana, podobnie jak Przemysław Niemiec, według którego jest jeszcze zbyt wcześnie, by wskazywać, kto będzie liderem Lampre-Merida we Włoszech. – Nie rozmawiałem jeszcze z nikim z ekipy o Hornerze. Jestem o Giro spokojny i przygotowuję się według planu, który ustaliłem w grudniu, więc dla mnie nie ma różnicy. Przed Giro zadecyduje pewnie forma każdego z nas i wtedy będziemy obmyślać strategię na wyścig – przyznaje 6. kolarz Giro d’Italia 2013. – Chris Horner będzie dla nas poważnym wzmocnieniem. Jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i przyda się ekipie zwłaszcza na Vueltę, gdzie będzie pewnie bronił zwycięstwa – uważa Niemiec.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że Chris dołączył do naszej grupy. To ważny krok ku temu, by uczynić ją jeszcze bardziej międzynarodową, według mnie to ważne we współczesnym kolarskim świecie. Myślę, że ten krok pozwoli nam także zwiększyć zainteresowanie Lampre-Merida w USA. Z tak wspaniałym kolarzem jak Chris spodziewamy się dobrego odbioru za oceanem – mówi Brent Copeland, menedżer Lampre-Merida. – Horner jest zawodnikiem świetnym technicznie, doskonałym góralem i jednym z najbardziej inteligentnych kolarzy w peletonie. Dobrze dopasuje się do naszego składu, który będzie walczyć o „generalkę” wielich tourów: Giro d’Italia i Vuelta a Espana – dodaje. Menedżer ekipy wiąże z Hornerem duże nadzieje dotyczące nie tylko wyników. – Nasz sztab i kolarze, którzy ścigali się już z Chrisem, potwierdzają jego umiejętności, inteligencję i chęć do pracy zespołowej. Wniesie także wielką wartość dla rozwoju naszych młodych zawodników, w których mocno inwestujemy. Wiemy, że Chris podzieli się z nimi doświadczeniem i wiedzą zdobytą podczas bogatej kariery zawodowca – zaznacza Copeland. – Jak wiemy, Chris nie jest młodym kolarzem, ale mam pełne zaufanie do jego jakości i jestem przekonany, że wykorzysta u nas cały swój potencjał. Wierzę, że stanie się ważną częścią naszego zespołu – dodaje.

Chris Horner zadebiutuje w barwach Lampre-Merida prawdopodobnie podczas klasyków z cyklu Challenge Mallorca (9-12 lutego). – Często się z nim ścigałem i chętnie poznam go podczas najbliższych startów na Majorce – mówi Przemysław Niemiec. Plan startów Amerykanina do Giro d’Italia obejmie prawdopodobnie takie wyścigi, jak Volta ao Algarve, Volta a Catalunya i Vuelta al Pais Vasco.

 

Foto:bettiniphoto.net

Informacja prasowa