MovistarEkipa Movistar w piątek w Madrycie została oficjalnie zaprezentowana. Włodarze teamu podkreślali podczas uroczystości, że celem ich kolarzy na ten sezon, jest zwycięstwo w którymś z Wielkich Tourów.

Hiszpański zespół w którym ściga się także Sylwester Szmyd – wygrał w ubiegłym sezonie drużynową klasyfikację UCI WorldTour, wyprzedzając po ostatnim wyścigu sezonu – Sky Team. Dodatkowo podopieczni Eusebio Unzue odnieśli 32 zwycięstwa. 15 z nich to triumfy w imprezach WorldTour.

Po tym jak w poprzednim sezonie rozbłysła gwiazda Nairo Quintany (drugie miejsce w Tour de France) oraz solidnej jeździe Alejandro Valverde (kolejne podium w Vuelta a Espana) – aspiracje Movistaru urosły do zwycięstwa w którymś z trzytygodniowych wyścigów.

“Zarówno Nairo i Alejandro są w stanie to osiągnąć. Dodatkowo mają do dyspozycji zespół, któremu można w pełni zaufać”, powiedział Eusebio Unzue. Przypomnijmy, że Kolumbijczyk poprowadzi Movistar w Giro d`Italia, a Hiszpan będzie liderem na Tour de France. Prawdopodobnie, obaj pojadą w hiszpańskiej Vuelcie.

“Po tak dużych sukcesach w ubiegłym roku, musimy teraz pójść na całość i zdobyć zwycięstwo w jednym z trzech Wielkich Tourów”, zakończył Unzue.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa