chavanelSylvain Chavanel już jutro zadebiutuje w koszulce IAM Cycling podczas wyścigu Grand Prix Cycliste la Marseillaise. Francuz liczy na dobry występ na inaugurację sezonu.

Transfer Chavanela z Omegi do IAM Cycling był dla wielu sporym zaskoczeniem. Jednak trzykrotny zwycięzca etapowy na Tour de France bardzo chciał być liderem ekipy na klasyki, a w Omega Pharma – Quick Step jego rola stawała się coraz mniejsza. Ekipa IAM Cycling w pierwszym swoim sezonie zanotowała 12 zwycięstw, a teraz liczy na wiele więcej. Oprócz Chavanela nowymi zawodnikami szwajcarskiej drużyny zostali: Vicente Reynes, Mathias Frank, Roger Kluge i Jérome Pineau. W otwierającym europejski sezon GP la Marseillaise w nowej koszulce wystąpi także Pineau.

“Nie mogę już doczekać się mojego debiutu. Treningi to jedno, a występy w wyścigach to drugie. To dopiero inauguracja sezonu dla wielu i wszystko się może wydarzyć. Nie czuję żadnej presji, więc liczę na niezły występ. Zazwyczaj GP la Marsellaise kończy się sprintem z grupy, ale podjazd pod Col de La Ginestre może podzielić peleton. Właśnie tam upatruje swojej szansy. Bardzo się cieszę, że właśnie we Francji mam okazję rozpocząć swój sezon.” mówi Sylvain Chavanel.

Skład IAM Cycling na Grand Prix Cycliste la Marseillaise:

Sylvain Chavanel, Jerome Pineau, Matteo Pelucchi, Sebastien Hinault, Kristof Goddaert, Reto Hollenstein, Marcel Aregger, Jonathan Fumeaux.

 

Foto:corvospro.com

Arek Waluga