fot. ASO / Pauline Ballet

Pół żartem pół serio można powiedzieć, że Sylvain Chavanel bierze udział w swoim dziewiętnastym Tour de France w karierze. Trzykrotny etapowy zwycięzca i właściciel maillot jaune porusza się w kolumnie wyścigu w samochodzie redakcji francuskiego dziennika „L’Equipe”.

Sylvain Chavanel, który zakończył profesjonalną karierę kolarską w ubiegłym sezonie, pierwotnie miał już nie pojawiać się w Tour de France, ale gdy otrzymał propozycję od gazety „L’Equipe”, aby zapowiadać etapy, postanowił z niej skorzystać.

– Myśląc o moim dziewiętnastym udziale w Tour de France chciałem odkryć ten wyścig z innej strony. Jadę w samochodzie dziennika „L’Equipe” z moimi przyjaciółmi-dziennikarzami – Manuelem Martinezem i Philippem Le Garsem. Myślałem, że będę tutaj anonimowym facetem, ale widzę, że byłem w błędzie.

– powiedział Chavanel odnosząc się do pytania dziennikarza dziennika „AS” o to, że bez przerwy ktoś go pozdrawia i prosi o zdjęcia oraz o autografy.

„Chava” spędza teraz więcej czasu w domu z rodziną, ale pomimo to znalazł czas, aby utrzymać dobrą dyspozycję fizyczną (ostatnio ukończył etapowy wyścig górski w Maroku Titan Desert na 25. miejscu) i napisać autobiografię (francuski tytuł Toute une histoire, toute mon histoire). 

Przypomnijmy, że Sylvain Chavanel wygrał trzy etapy wyścigu Tour de France, w latach 2008 i 2010. Dwukrotnie tego wyścigu nie ukończył – w 2007 roku po rezygnacji drużyny Cofidis z powodu wpadki dopingowej Cristiana Moreniego oraz w 2012 roku z powodu kontuzji.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments