Dziś w centrum handlowym Cuprum Arena w Lubinie zaprezentowano ekipę CCC Polsat Polkowice. W nowych barwach po raz pierwszy wystąpili Maciej Paterski oraz Branslau Samoilau.

Cuprum Arena z całą pewnością była dziś najbardziej kolarską galerią handlową w Polsce. Wszystko dzięki akcji “Od przedszkolaka do zawodowca”, podczas której zaprezentowano m.in jedyną polską ekipę pro-kontynentalną – CCC Polsat Polkowice. Imprezę poprowadził komentator Eurosport i felietonista naszosie.pl – Tomasz Jaroński oraz Ola Szumska.

7

Głównym punktem programu były prezentacje drużyn. Najliczniejszą grupę na scenie stworzyli podopieczni Szkółek Kolarskich MTB Obiszów Team. Póki co, jest to unikatowy w naszym kraju program popularyzacji kolarstwa wśród najmłodszych, prowadzony za pośrednictwem szkół. W trzech gminach, w 10 szkołach powstaną 8-osobowe drużyny kolarskie. W placówkach na terenie gmin  Grębocice, Głogów i Jerzmanowa, najmłodsi mogą rozpocząć swoją przygodę z kolarstwem pod okiem  specjalnie do tego przeszkolonych „wuefistów”.  Koordynatorem całego projektu jest Bolesław Bałd, dyrektorami sportowymi Paweł Czopek i Piotr Wadecki, a pomysłodawcą Artur Chodor. Przed zawodowcami z CCC Polsat Polkowice, zaprezentowali się ich dużo młodsi koledzy i koleżanki z MKS Polkowice.

12

Na scenie pojawili się także podopieczni Piotra Wadeckiego. Wśród nich po raz pierwszy zobaczyliśmy Macieja Paterskiego, który do Polski wrócił po kilku latach spędzonych we Włoszech oraz Białorusina Branislau`a Samoilaua – byłego zawodnika Movistaru, mającego na swoim koncie 20. miejsce w Giro d`Italia.

31

“Czuję się bardzo mocno zmotywowany przed tym sezonem. W nowej grupie czekają na mnie nowe zadania, ale panuje między nami dobra atmosfera i wierzę, że zaliczymy nadchodzący rok do udanych”, powiedział podczas prezentacji Paterski. Branislau Samoilau zapytany przez Tomasza Jarońskiego o pierwsze odczucia w nowym teamie – odpowiedział krótko “czuję się tutaj jak w domu”.

Tomasz Kiendyś – najbardziej doświadczony zawodnik CCC Polsat Polkowice, opowiedział także wszystkim zgromadzonym o rowerze firmy Guerciotti, na którym ścigać będą się “pomarańczowi” w 2014 roku. “W porównaniu z poprzednim sezonem, nowy model ramy Guerciotti jest o kilka procent sztywniejszy. Dodatkowo poprawiono aerodynamikę. Tylni hamulec zamontowany jest niedaleko przedniej przerzutki, więc inaczej niż w zwykłych rowerach. Posiadamy także najnowszy osprzęt Shimano Dura Ace”, podsumował.

Za kilka dni cała ekipa wyleci na zgrupowanie do Hiszpanii, a już drugiego lutego czeka pierwszy start – Grand Prix Cycliste la Marseillaise. “W najsilniejszym składzie po raz pierwszy w sezonie pojawimy się pod koniec lutego na wyścigu  Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol. Ta impreza będzie pokazywana w wielu krajach za pośrednictwem Eurosportu, więc musimy pokazać się tam z dobrej strony”, powiedział dyrektor sportowy ekipy – Piotr Wadecki.

Galeria zdjęć tutaj

Andrzej Gucwa