contador and valverdeAlejandro Valverde (Movistar) oraz Alberto Contador (Tinkoff-Saxo) ocenili ujawnioną wczoraj trasę Vuelta a Espana 2014. Pierwszy z nich twierdzi, że wyścig będzie łatwiejszy niż w ubiegłym roku, natomiast drugi uważa, że jest on wciąż wymagający i spektakularny z przeznaczeniem dla górali. 

Alejandro Valverde: – Tegoroczna edycja będzie nieco łatwiejsza, ale to wciąż trudny wyścig. Wymagającym czynią go przede wszystkim kolarze, którzy biorą w nim udział. Jest także dużo krótszych, sztywnych podjazdów, które będą sprawiały trudności, mimo że nie wjedziemy w Pireneje. Nie sądzę także, aby końcowa czasówka wpłynęła na klasyfikację generalną. Na papierze wszystko powinno rozegrać się wcześniej- powiedział Alejandro Valverde dla portalu Cyclingnews.com.

Alberto Contador: – Myślę, że organizatorzy Vuelty utrzymują poziom wyścigu z ostatnich lat. To wciąż Tour, który daje kibicom niezły spektakl. To Vuelta dla górali. Będzie dużo etapów kończących się podjazdami, które będą odgrywały istotną rolę zważywszy na obecność bonifikat. Myślę, że pierwsza czasówka nie będzie decydująca. Druga jest dla górali, gdyż zaczyna się podjazdem, a następnie mamy 10 km jazdy po płaskim. Jeżeli jest się w formie można tę trasę polubić. Osobiście nie wiem w jakiej będę dyspozycji po przejechaniu Tour de France – powiedział Contador.

Wciąż nie wiadomo kto będzie kapitanem drużyny Movistar na hiszpański Grand Tour. Z kolei Alberto Contador potwierdził udział we Vuelcie w krótkim oświadczeniu brzmiącym następująco: Do zobaczenia w Jerez de la Frontera 23 sierpnia.

Foto: www.corvospro.com

Marta Wiśniewska