Vincenzo NibaliVincenzo Nibali zamierza przygotować się do Tour de France 2014 poprzez starty w najważniejszych francuskich wyścigach etapowych. Włoch sezon rozpocznie jednak od Tour de San Luis.

Lider Astany już dobrych kilka tygodni temu ujawnił szczegółowy harmonogram startów do Tour de France. Teraz w rozmowie z Gazetta dello Sport tłumaczy swój wybór. W 2014 roku mój program będzie zupełnie inny niż kiedykolwiek. Kumulacja formy ma nastąpić podczas Tour de France i zamierzam przygotować się do tej imprezy z jednym celem – ścigać się jak najwięcej po francuskich szosach, by lepiej poznać moich rywali i lepiej zrozumieć francuskie ściganie”, powiedział. 

Nibali rozpocznie nowy sezon od Tour de San Luis w Argentynie. Później będzie ścigał się w Tour of Oman, gdzie prawdopodobnie skonfrontuje się z głównym rywalem do triumfu w Wielkiej Pętli – Chrisem Froomem (Sky Team).

“Potem przyjdzie pora na Paryż-Nicea, Mediolan-San Remo, Critérium International, ardeńskie klasyki, Tour de Romandie, a w czerwcu na Dauphine. Dla mnie będzie to ostatecznie przetarcie przed Tour de France”, dodał Sycylijczyk.

Do lipca wyścig Mediolan-San Remo będzie jedyną włoską imprezą w kalendarzu Nibaliego. Triumfator tegorocznego Giro d`Italia wiąże jednak spore nadzieje z tym startem. “Charakterystyka San Remo z nowym podjazdem Pompeiana w końcówce bardzo się zmieniła. To powinno wyeliminować szybkich kolarzy z walki o zwycięstwo. Nowa trasa powinna sprzyjać takim kolarzom jak ja”.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej Gucwa