benat intxaustiBeńat Intxausti (Movistar) ponownie wystąpi na trasie Tour de France. Hiszpan po dwóch udanych występach na Giro d’Italia tym razem pomoże Alejandro Valverde w walce o triumf we francuskim wyścigu.

Miniony sezon był najlepszym w karierze zawodnika Movistaru. Beńat wspaniale zaprezentował się na trasie Giro d’Italia, gdzie przez jeden dzień jechał nawet w koszulce lidera klasyfikacji generalnej. Zanotował na swoim koncie zwycięstwo na 16 etapie, kiedy pokonał na ostatnich metrach Tanela Kangerta i naszego Przemka Niemca. Ostatecznie zajął ósme miejsce w generalce, co jest jego najlepszym osiągnięciem na Wielkich Tourach.

Zwieńczeniem udanego roku był jego triumf na Tour of Beijing, poprzedzony spektakularnym zwycięstwem na królewskim etapie tego wyścigu. W nadchodzącym sezonie Hiszpan odpuści Giro d’Italia, aby pomóc Alejandro Valverde na trasie Wielkiej Pętli. Intxausti rozpocznie sezon od Tour de San Luis, a jego kolejnymi wyścigami będą Challenge Mallorca, Paryż – Nicea, E3 Harelbeke, Gent-Wevelgem i  Vuelta País Vasco. Po występie w Tour de Romandie Hiszpan rozpocznie przygotowania do TdF.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments