Omega Pharma - Quick StepOmega Pharma-Quick Step ogłosiła skład na wyścig Tour Down Under. Drużyna uda się do Adelajdy już 7 stycznia pod opieką dyrektora sportowego Rika Van Slycke`a. Podobnie jak poprzednio, kolarze wezmą także udział w kryterium poprzedzającym wyścig.

Tegoroczna trasa nie różni się wiele od tych, z jakimi mieliśmy do czynienia w ostatnich edycjach – mówi Slycke dla oficjalnej strony internetowej Omegi. Będziemy w Australii kilkanaście dni przed wyścigiem, aby właściwie się zaaklimatyzować i wykorzystać dobrą pogodę, która tam panuje, do treningów. Naszym celem jest od początku jechać w taki sposób, aby nasi kolarze byli tymi liczącymi się w całej rywalizacji. Byłoby również dobrze, gdyby przypieczętować to wygraną – powiedział.

Menadżer drużyny ds. sportu i rozwoju, Rolf Aldag podkreśla, że wyścig ten jest waży dla Omegi, a kolarze, którzy w nim wystartują będą w formie i nie zabraknie im motywacji.

Tour Down Under otwiera sezon i wystawi nam pierwszą ocenę. Kolarze, którzy w nim wystartują nie mogą się doczekać startu, ale ważne jest także to, iż znajdują się na bardziej zaawansowanym poziomie przygotowań. Nasz team będzie mieszanką doświadczenia i młodości – oznajmił Aldag.

Warto podkreślić, że Omega podczas australijskiej imprezy będzie miała w składzie debiutanta w profesjonalnym peletonie, Juliana Alaphilippe`a. 21-letni Francuz jeździł poprzednio w kontynentalnej ekipie Etixx-iHNed i w 2013 roku m.in. wygrał klasyfikację punktową oraz 7. etap na Tour de l`Avenir.

Pełny skład Omega Pharma-Quick Step na Tour Down Under 2014: Mark Renshaw, Matteo Trentin, Andrew Fenn, Julian Alaphilippe, Carlos Verona, Jan Bakelnats oraz Serge Pauwels.

Marta Wiśniewska

 

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments