Jakub KaczmarekDwójka młodych Polaków od przyszłego sezonu reprezentowała będzie barwy hiszpańskiej ekipy Telcom-Gimex, która w przyszłości wiąże wielkie nadzieje z naszym krajem.

Do drużyny Telcom-Gimex dołączyli póki co Jakub Kaczmarek oraz Maciej Kasperkiewicz, czyli dwaj wychowankowie KTK-Kalisz. Pierwszy z nich ma już dwa sezony startów w kategorii U-23, a ostatnie 12. miesięcy spędził w barwach Wibatechu-Brzeg. Z kolei Kasperkiewicz rozpocznie dopiero swoją przygodę z dorosłym ściganiem.

Przypomnijmy, że Kaczmarek to Mistrz Polski juniorów ze startu wspólnego z 2011 roku. Najcenniejszy jak do tej pory tytuł, wywalczył w Częstochowie. W tym samym sezonie, wywalczył również czwarte miejsce na GMP w Sosnówce. W minionym roku zajął 11. miejsce w Memoriale Henryka Łasaka oraz był ósmy na jednym z etapów Wyścigu Dookoła Mazowsza. Na arenie międzynarodowej – 20-latek zajął 16. miejsce na jednym z etapów silnie obsadzonego Tour of Estonia (2.1 UCI).

Telcom-Gimex

Z kolei 18-letni Kasperkiewicz przez ostatnie dwa sezony był pewnym punktem Reprezentacji Polski na wyścigi Pucharu Świata Juniorów oraz wyścigi UCI. To właśnie podczas  Int. Junioren Driedaagse van Axel zajął 5. miejsce na jednym z etapów. Na krajowym podwórku był m.in trzeci w Ślężańskim Mnichu w Sobótce.

Jak powiedział nam Dariusz Bigos – właściciel firmy Viking, która uszyje dla ekipy stroje – nie wykluczone, że są to ostatnie polskie transfery do hiszpańskiego teamu. Sponsorzy amatorskiej ekipy mają liczne interesy w Polsce i prawdopodobnie w przyszłym roku, drużyna będzie zarejestrowana z licencją kontynentalną, a skład będzie równo rozłożony na Polskę i Hiszpanię.

W tym sezonie w barwach Telcom-Gimex pojedzie trzech lub czterech biało-czerwonych, którzy wraz z hiszpańskimi kolegami będą startowali w niektórych imprezach w naszym kraju.