Paweł PoljańskiNowy nabytek ekipy Tinkoff – Saxo – Paweł Poljański poznał kalendarz starów na pierwszą część sezonu 2014. “Poljana” zobaczymy w pierwszym wielkim tourze – Giro d’Italia!

Dwa dni temu ekipa Tinkoff – Saxo zakończyła zgrupowanie na Wyspach Kanaryjskich. Wzięli w nim udział dwaj nasi kolarze, reprezentujący barwy duńskiej grupy – Paweł Poljański i Rafał Majka. Podczas zgrupowania zawodnicy poznali kalendarz startów na rok 2014.

“Rzeczywiście znam już swój kalendarz na pierwszą część sezonu, jadę Giro d’Italia. Dla mnie to spełnienie kolarskich marzeń, moim zdaniem to najciekawszy i najlepszy wyścig w całym światowym kalendarzu” – powiedział nam “Poljan”.

“Pod koniec lutego pojadę Tour de Langkawi, następnie Volta a Catalunya, Liège-Bastogne-Liège, Tour de Romandie no i w maju Giro. Mam też już ustalone z szefami grupy, że wystartuję w Tour de Pologne” – dodał.

Przypomnijmy, że Paweł od 1 sierpnia tego roku był stażystą w ekipie Rafała Majki. W połowie listopada 23-letni zawodnik podpisał dwuletni kontrakt z drużyną prowadzoną przez Bjarne Riisa.

Trzymamy kciuki za Pawła!

Foto: www.gks-cartusia-kartuzy.wspieramyklub.pl

MB