Paweł CieślikPaweł Cieślik opuszcza szeregi rozpadającego się Bank BGŻ Team i od nowego sezonu wraz z Przemysławem Kasperkiewiczem, będzie ścigał się w czeskiej ekipie Bauknecht Author!

27-letni kolarz uważany jest za jednego z najlepszych górali w polskim peletonie. Przez ostatnie trzy sezony, był jednym z głównych motorów napędowych w szeregach Bank BGŻ Team. Przypomnijmy, że niedawno bank wycofał się ze sponsoringu kolarstwa i istnienie grupy kierowanej przez Zbigniewa Szczepkowskiego jest mocno zagrożone. Jak dziś się okazało, pomocną dłoń do polskiego zawodnika wyciągnęli Czesi z kontynentalnej grupy Bauknecht Author, którzy jakiś czas temu zatrudnili także Przemysława Kasperkiewicza.

Cieślik w ostatnim sezonie zajął 6. miejsce w wyścigu Okolo Jiznich Cech (2.2 UCI) oraz aktywnie jechał w Czech Cycling Tour (2.2). Na polskim podwórku wygrał etap na Bałtyk-Karkonosze Tour i ukończył tę imprezę na 2. miejscu w generalce. Podobnie zakończył rywalizację w Małopolskim Wyścigu Górskim (2.2). Był także trzeci w Memoriale Henryka Łasaka (1.2). W barwach Reprezentacji Polski trzykrotnie startował w Tour de Pologne. W 2011 roku w naszym narodowym Tourze zajął 8. miejsce na królewskim etapie z metą w Bukowinie Tatrzańskiej.