langkawiOrganizatorzy Le Tour de Langkawi poinformowali, że wśród 20 ekip zaproszonych do Malezji znajduje się pięć drużyn z World Touru. Dodatkowo “trzymają” miejsce dla jeszcze dwóch ekip z “najwyższej półki”.

19 edycja Le Tour de Langkawi rozpocznie się 27 lutego i potrwa do 8 marca. Kolarze w ciągu dziesięciu etapów przejadą ponad 1500 kilometrów. Wśród awizowanych drużyn mamy pięć ekip z World Touru – do Malezji powrócą Belkin Pro Cycling, Orica-GreenEDGE i Astana. Natomiast w wyścigu zadebiutują drużyny Tinkoff – Saxo i Katusha. W wyścigu wystąpią cztery ekipy Pro Conti, osiem kontynentalnych i trzy reprezentacje narodowe.

Z wyścigu w porównaniu z poprzednim rokiem zrezygnowały Garmin – Sharp i Omega Pharma – Quick Step. Zespołem pretendującym do wolnego miejsca jest Argos – Shimano, które ostatnio zakontraktowało Malezyjczyka Sea Keong Loh. W wyścigu raczej nie wystąpi ubiegłoroczny triumfator, Julian David Arredondo. Jego nowa ekipa, czyli Trek Factory Racing nie ma tego wyścigu w swoim kalendarzu.

Drużyny na Le Tour de Langkawi:

WorldTour

Astana

Belkin

Katusha

Orica GreenEDGE

Tinkoff – Saxo

Professional

Androni – Venezuela

Colombia

MTN-Qhubeka

Unitedhealthcare

Continental

Aisan Racing Tean

CCC Gios

Giant-Champions System

KSPO

OCBC Singapore

Synergy Baku,

Tabriz Petrochemical

Terengganu

Reprezentacje

Hong Kong

Indonezja

Malezja

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga