bennettGeorge Bennett w przyszłym roku będzie jeździł w koszulce ekipy Cannondale! Utalentowany kolarz z Nowej Zelandii odrzucił propozycje Garmin – Sharp i BMC Racing Team.

Bennett trzy lata spędził w ekipach związanych z RadioShack, ale teraz postanowił zmienić klimat. W tym roku po raz pierwszy przejechał Giro d’Italia, a najlepiej prezentował się w amerykańskich wyścigach. W USA Pro Challenge zajął ósme miejsce w generalce, a Tour of Utah zakończył na 11. pozycji. To młody zawodnik, z wielkimi predyspozycjami, aby zostać dobrym góralem.

„Transfer do Cannondale to dla mnie ogromna szansa rozwoju. Zawsze podziwiałem ten zespół, jest od kogo uczyć się tutaj kolarskiego rzemiosła. Jest to dla mnie także szansa nauczenia się innej kultury życia, języka. Myślę, że mój harmonogram startów do marca będzie bardzo ubogi, ale chcę dobrze się przygotować do ewentualnego startu w Wielkim Tourze. Chcę pomóc kolegom w wywalczeniu wielu zwycięstw, a jeśli nadarzy się okazja, powalczę o jak najlepszy rezultat dla siebie .” mówi George Bennett.

 

Foto:bettiniphoto.net

Arek Waluga

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments