van hummelHolenderskie media podają, że Kenny van Hummel jest bardzo blisko podpisania umowy z Androni Giocattoli – Venezuela. 31. letni sprinter od dłuższego czasu szuka nowego pracodawcy.

W obliczu rozwiązania ekipy Vacansoleil – DCM sporo zawodników zostało zmuszonych do poszukiwania nowych wyzwań. Jednym z nich jest Kenny van Hummel. Siedmiokrotny zwycięzca etapowy wyścigu Tour of Hainan ma za sobą sezon okraszony tylko jednym triumfem. Holender wygrał etap Arctic Race of Norway, plasując się dodatkowo na drugim miejscu w generalce. Teraz pojawiła się dla niego szansa pracy w ekipie Gianniego Savio. Jednym z zawodników Androni na przyszłoroczny sezon jest kolega van Hummela z Vacansoleil – DCM, Johnny Hoogerland.

Aktualnie Androni Giocattoli – Venezuela liczy sobie 18. zawodników, a od sezonu 2015 będzie w niej jeździł także kuzyn Jose Rujano – Carlos Gimenez. (o tym transferze > tutaj).