Paweł PoljańskiPaweł Poljański podpisał dwuletni kontrakt z duńską ekipą Saxo-Tinkoff i będzie drugim Polakiem po Rafale Majce w ekipie Bjarne Riisa.

Poza Polakiem kontrakt podpisał kolarz jeżdżący dotychczas w Ducla Trencin Trek – Michael Kolar. Poljański od sierpnia był stażystą w duńskim teamie. Co prawda w tym czasie nie zdołał osiągnąć spektakularnych wyników, ale jego zaangażowanie i pomoc starszym zawodnikom została doceniona. Dzięki temu, obok Rafała Majki w przyszłym sezonie w granatowych barwach zobaczymy kolejnego, naszego rodaka.

“Wierzymy, że zarówno Paweł jak i Michael mają potencjał aby stać się wielkimi kolarzami. Mamy teraz w składzie solidnych i interesujących kolarzy, zarówno tych którzy będą walczyć w wyścigach jednodniowych, jak i tych gotowych na wielkie toury” – powiedział szef ekipy, Bjarne Riis.

Bardzo podekscytowany podpisaniem umowy jest młody Polak: “Jestem szczęśliwy, że po stażu zdecydowano dać mi tak wielką szansę. Przez dwa lata będę częścią wspaniałego zespołu. To jest dla mnie ogromna szansa, ale także spore wyzwanie. Czeka mnie dużo pracy, ale dam z siebie wszystko. Jestem na to gotowy i mam nadzieję, że spełnię oczekiwania drużyny.”

Poljański to mistrz Polski młodzieżowców z 2012 roku. Przez ostatnie sezony ścigał się we włoskich drużynach młodzieżowych, gdzie był jednym z najlepszych amatorów w tym kraju. Na swoim koncie ma kilkanaście triumfów w tamtejszych imprezach. W wyścigach UCI zajął m.in drugą lokatę w Coppa della Pace – Trofeo F.lli Anelli (2012) i wygrał etap oraz zajął drugie miejsce w generalce w Karpackim Wyścigu Kurierów (2011).