Accent JobsBelgijska ekipa pro-kontynentalna Wanty-Groupe Gobert póki co skompletowała 16. osobowy skład na sezon 2014. W kręgu zainteresowań teamu jest Samuel Sanchez, który miałby dać przepustkę do “dzikich kart” na najważniejsze imprezy z kalendarza WorldTour.

W sumie w składzie dawnego Accent Jobs-Wanty znajdzie się miejsce dla 20. kolarzy. Drużyna wyraźnie skorzystała na rozpadzie kilka zawodowych ekip z najwyższej półki. Dzięki temu w ich szeregi trafiło m.in trzech kolarzy Vacansoleil-DCM. Kilka tygodni temu pojawiła się informacja, że rozmowy z tym tworem prowadzi także Tomasz Marczyński. Niestety, do tej pory nie znamy owoców tych negocjacji.

Nie jest tajemnicą, że Wanty-Groupe Gobert poluje na Samuela Sancheza, który do tej pory ścigał się w rozpadającym się Euskaltel-Euskadi. Wydaje się to bardzo dziwne, ale były mistrz olimpijski nie znalazł do tej pory nowego pracodawcy.

Dzięki pozyskaniu kilku zawodników z poziomu WorldTour, Belgowie planują “bić się” o zaproszenia na wyścigi WorldTour, a zwłaszcza o te na Wielkie Toury.

Skład Wanty-Groupe Gobert na sezon 2014 (stan na 3 listopada):

Jempy Drucker, Grégory Habeaux, James Vanlandschoot, Thomas Degand, Jérôme Gilbert, Tim De Troyer, Roy Jans, Kevin Van Melsen, Björn Leukemans, Mirko Selvaggi, Frederik Veuchelen, Wesley Kreder, Frederique Robert, Jerome Baugnies, Laurens De Vreese oraz Michael Kreder.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej