Tomasz Olejnik Michał OlejnikEkipa USSA Pavilly Barentin ogłosiła skład na sezon 2014. W zestawieniu znów znaleźli się bracia Tomasz i Michał Olejnik.

Ostatni sezon był niezwykle udany dla kolarzy z Bydgoszczy, a zwłaszcza dla starszego z braci – Michała. 33-latek łącznie zanotował 6. zwycięstw. Wygrał m.in dwie edycje Pucharu Francji DN2 (druga dywizja we francuskim kolarstwie amatorskim) i dzięki dobrym rezultatom wygrał klasyfikację generalną Pucharu. Oprócz tego pokazywał się na arenie międzynarodowej, np. podczas Grand Prix des Marbriers (1.2 UCI), gdzie w konfrontacji z ekipami zawodowymi zajął 3. miejsce. Michał był także bliski zdobycia medalu na Mistrzostwach Polski Elity. Przypomnijmy, że w Sobótce był piąty.

Z kolei Tomasz wygrał cztery wyścigi. Zajął 2. miejsce podczas zaliczanego do Pucharu Francji DN2 – Prix des Vallons à Schweighouse-sur-Moder. Aktywnie jechał w wyścigach UCI. Dzielnie uciekał praktycznie na każdym etapie Tour de Gironde (2.2 UCI), a podczas Kreiz Breizh Elites (2.2 UCI) był 3. na jednym etapie i 10. w klasyfikacji generalnej.

Tomasz i Michał Olejnik po udanym sezonie prowadzili wstępne rozmowy z jedną z polskich ekip zawodowych, ale postanowili na kolejny sezon zostać we Francji. Ekipa USSA Pavilly Barentin wygrała klasyfikację drużynową Pucharu Francji DN2 i w przyszłym sezonie będzie ścigać się w DN1 (najwyższa dywizja amatorska). Dzięki temu, Polacy będą mieli szansę na starty w lepszych wyścigach. Zwłaszcza tych z kalendarza Międzynarodowej Unii Kolarskiej.

Skład USSA Pavilly Barentin na sezon 2014:

Guillaume Blot, 28 lat (wraca do ścigania)
Hugo Bouguet, 18 lat (USSA Pavilly Barentin Junior)
Florian Bouleux, 21 lat
Christopher De Souza, 24 lata
Jordan Delbart, 21 lat
Kevin Lalouette, 29 lat (Roubaix-Lille Métropole)
Médéric Mancel, 20 lat (ES Torigni)
Anthony Morel, 19 lat (VC Rouen 76)
Michał Olejnik, 33 lata
Tomasz Olejnik, 28 lat
Steven Sutherland, 21 lat (Team Hague Cotentin)
Florian Taillefer, 23 lata (CC Villeneuve Saint-Germain)
Arthur Tropardy, 21 lat (VC Eudois-et-Breslois)

 

Andrzej