Mateusz TaciakTheo Bos wygrał sześć spośród dziewięciu etapów wyścigu Tour of Hainan. Adrian Honkisz (CCC Polsat Polkowice) w klasyfikacji generalnej zajął 7. miejsce, a Mateusz Taciak (CCC Polsat Polkowice) wygrał klasyfikację górską.

Ostatni dzień rywalizacji w chińskiej etapówce prowadził z Danzhou do Chengmai. Trasa liczyła 148 kilometrów. Po raz szósty na mecie jako pierwszy zameldował się kolarz Belkin Pro Cycling – Theo Bos. Holender wyprzedził dziś Rico Rogersa (Synergy Baku Cycling Project) oraz Michela Kurtha (Team Quantec-Indeland). Bartek Matysiak (CCC Polsat Polkowice) finiszował na 17. miejscu.

W klasyfikacji generalnej końcowy triumf odniósł Moreno Hofland (Belkin Pro Cycling). Najlepiej z Polaków wypadł Adrian Honkisz, który ostatecznie zajął 7. miejsce. Taciak wywalczył tytuł najlepszego górala.

Wyniki:

1 Theo BOS NED BEL 3:37:01 
2 Rico ROGERS NZL BCP 0
3 Michael KURTH GER TRS 0
4 Andreas MUELLER AUT KTM 0
5 Kevin PEETERS BEL CRE 0
6 Thomas PALMER AUS DPC 0
7 Andris SMIRNOVS LAT RBD 0
8 Mykhaylo KONONENKO UKR UKR 0
9 Justin JULES FRA LPM 0
10 Yuriy METLUSHENKO UKR UKR 0
11 Moreno HOFLAND NED BEL 0
12 Yat Wai CHAN HKG HKG 0
13 Benedikt KENDLER GER KTM 0
14 Peeter PRUUS EST RBD 0
15 Christoph SCHWEIZER GER BCP 0
16 Bartlomiej MATYSIAK POL CCC 0
17 Gregor GAZVODA SLO CSS 0
18 Giorgio BRAMBILLA ITA ARH 0
19 Sergiy GRECHYN UKR UKR 0
20 Lukas RANACHER AUT KTM 0
21 Pengda JIAO CHN CSS 0
22 Jonathan BREYNE BEL CRE 0
23 Andriy VASYLYUK UKR UKR 0
24 Joonas HENTTALA FIN TNN 0
25 Christophe PREMONT BEL CRE 0
26 Chun Hing CHAN HKG HKG 0
27 Adrian HONKISZ POL CCC 0
28 Chun Wing LEUNG HKG HKG 0
29 Robert RETSCHKE GER TRS 0
30 Samir JABRAYILOV AZE BCP 0
31 Siu Wai KO HKG HKG 0
32 Benjamim EDMÜLLER GER KTM 0
33 Frédéric AMORISON BEL CRE 0
34 William WALKER AUS DPC 0
35 Nikolay MIHAYLOV BUL CCC 0
36 Muradjan HALMURATOV UZB RTS 0
37 Marek RUTKIEWICZ POL CCC 0
38 Jesus DEL PINO CORROCHANO ESP BUR 0
39 Darío HERNÁNDEZ ESP BUR 7
40 Reinier HONIG NED CRE 7
41 Moises DUENAS NEVADO ESP BUR 7
42 Burr HO HKG HKG 7
43 Volodymyr ZAGORODNIY UKR UKR 7
44 Grzegorz STEPNIAK POL CCC 7
45 Mateusz TACIAK POL CCC 7
46 Justin Stuart MORRIS AUS TNN 7
47 Malcom RUDOLPH AUS DPC 7
48 Yilin LIU CHN HEN 7
49 Clement SAINT MARTIN FRA LPM 7
50 David BELDA GARCIA ESP BUR 7
51 Mart OJAVEE EST CSS 7
52 Darren LAPTHORNE AUS DPC 7
53 Elchin ASADOV AZE BCP 7
54 Lars BOOM NED BEL 7
55 Floris GOESINNEN NED DPC 7
56 Robbie HUCKER AUS DPC 7
57 Aaron PERRY NZL TNN 7
58 King Wai CHEUNG HKG HKG 7
59 Stephen CLANCY IRL TNN 7
60 Wei Kei CHANG TPE RTS 7
61 Oleksandr POLIVODA UKR ARH 7
62 Maxim AVERIN UKR ARH 7
63 Alex DESTRIBOIS FRA RTS 7
64 Kanstantsin KLIMIANKOU BLR ARH 7
65 Feng QIAO CHN YDL 7
66 Chris BUTLER USA CSS 7
67 Antoine LAVIEU FRA LPM 7
68 Kang ZHAO CHN YDL 7
69 Raymond WERST NED TRS 7
70 Luc LOOZEN NED TRS 7
71 André BENOIT GER TRS 7
72 Christopher WILLIAMS AUS TNN 7
73 Uldis ALITIS LAT RBD 7
74 Dimitriy SOROKIN RUS RBD 7
75 Chen Lu QIN CHN MSS 7
76 Connor MCCONVEY IRL BCP 7
77 Fu XING CHN HEN 7
78 Jianpeng LIU CHN HEN 7
79 Vitaliy BUTS UKR UKR 7
80 Jin YANG CHN YDL 7
81 Julian Hellmann GER TRS 7
82 Sergiy LAGKUTI UKR UKR 7
83 Ying Chuan GU CHN MSS 7
84 Peilun WU CHN TYD 7
85 Gang XU CHN CSS 7
86 Shengjun WU CHN TYD 7
87 Armands BECIS LAT RBD 7
88 Nicolas WINTER SUI ARH 7
89 Lijun BAI CHN MSS 0
90 Yi Hui NI CHN MSS 39
91 Bo WANG CHN HEN +1:07
92 Javier MEGIAS LEAL ESP TNN +1:23
93 Biao LIU CHN CSS 0
94 Petr LECHNER CZE KTM +2:39
95 Fuyu LI CHN HEN 0
96 Marc GOOS NED BEL +4:01
97 Lukasz OWSIAN POL CCC 0
98 Dennis VAN WINDEN NED BEL 0
99 Jos VAN EMDEN NED BEL 0
99 Thomas LEEZER NED BEL 0
101 Klaas SYS BEL CRE 0

Klasyfikacja generalna:
1 Moreno HOFLAND Netherlands BEL 33:44:00
2 Frédéric AMORISON Belgium CRE +1:07
3 Thomas LEEZER Netherlands BEL +1:14
4 Jos VAN EMDEN Netherlands BEL +1:17
5 William WALKER Australia DPC +1:21
6 Mykhaylo KONONENKO Ukraine UKR +1:22
7 Adrian HONKISZ Poland CCC +1:24
8 Darío HERNÁNDEZ Spain BUR +1:31
9 Volodymyr ZAGORODNIY Ukraine UKR +1:35
10 Darren LAPTHORNE Australia DPC +1:35
11 Andriy VASYLYUK Ukraine UKR +1:38
12 Lars BOOM Netherlands BEL +1:40
13 Vitaliy BUTS Ukraine UKR +1:45
14 Nikolay MIHAYLOV Bulgaria CCC +1:45
15 Oleksandr POLIVODA Ukraine ARH +1:49
16 Justin JULES France LPM +1:50
17 Pengda JIAO China CSS +1:50
18 Bartlomiej MATYSIAK Poland CCC +1:52
19 Christophe PREMONT Belgium CRE +1:52
20 Peeter PRUUS Estonia RBD +1:52
21 Lukasz OWSIAN Poland CCC +1:52
22 Marek RUTKIEWICZ Poland CCC +1:52
23 Jesus DEL PINO CORROCHANO Spain BUR +1:52
24 Muradjan HALMURATOV Uzbekistan RTS +1:52
25 Chun Hing CHAN Hong Kong, China HKG +1:52
26 Maxim AVERIN Ukraine ARH +1:55
27 Reinier HONIG Netherlands CRE +1:59
28 Chris BUTLER United States CSS +1:59
29 Moises DUENAS NEVADO Spain BUR +1:59
30 Mateusz TACIAK Poland CCC +1:59
31 Antoine LAVIEU France LPM +1:59
32 David BELDA GARCIA Spain BUR +1:59
33 Luc LOOZEN Netherlands TRS +1:59
34 Sergiy GRECHYN Ukraine UKR +2:02
35 Kevin PEETERS Belgium CRE +4:22
36 Christopher WILLIAMS Australia TNN +4:31
37 Connor MCCONVEY Ireland BCP +4:38
38 Rico ROGERS New Zealand BCP +4:43
39 Michael KURTH Germany TRS +4:51
40 Christoph SCHWEIZER Germany BCP +4:51
41 Samir JABRAYILOV Azerbaijan BCP +4:54
42 Andris SMIRNOVS Latvia RBD +4:55
43 Chun Wing LEUNG Hong Kong, China HKG +4:55
44 Benedikt KENDLER Germany KTM +4:55
45 Benjamim EDMÜLLER Germany KTM +4:55
46 Joonas HENTTALA Finland TNN +4:55
47 Gregor GAZVODA Slovenia CSS +4:55
48 Robert RETSCHKE Germany TRS +4:55
49 Yilin LIU China HEN +4:56
50 Sergiy LAGKUTI Ukraine UKR +4:56
51 Floris GOESINNEN Netherlands DPC +4:57
52 Elchin ASADOV Azerbaijan BCP +4:58
53 King Wai CHEUNG Hong Kong, China HKG +5:00
54 Kang ZHAO China YDL +5:01
55 Kanstantsin KLIMIANKOU Belarus ARH +5:01
56 Raymond WERST Netherlands TRS +5:02
57 Malcom RUDOLPH Australia DPC +5:02
58 Ying Chuan GU China MSS +5:02
59 Wei Kei CHANG Chinese Taipei RTS +5:02
60 Burr HO Hong Kong, China HKG +5:02
61 Chen Lu QIN China MSS +5:02
62 Julian Hellmann Germany TRS +5:02
63 Nicolas WINTER Switzerland ARH +5:02
64 Alex DESTRIBOIS France RTS +5:02
65 Shengjun WU China TYD +5:02
66 Peilun WU China TYD +5:02
67 Clement SAINT MARTIN France LPM +5:02
68 Gang XU China CSS +5:02
69 Thomas PALMER Australia DPC +5:15
70 Grzegorz STEPNIAK Poland CCC +5:15
71 Robbie HUCKER Australia DPC +5:15
72 Jin YANG China YDL +5:17
73 Jianpeng LIU China HEN +5:33
74 Petr LECHNER Czech Republic KTM +5:34
75 Fu XING China HEN +5:56
76 Fuyu LI China HEN +6:11
77 Dimitriy SOROKIN Russia RBD +6:16
78 Bo WANG China HEN +6:19
79 Mart OJAVEE Estonia CSS +6:23
80 Theo BOS Netherlands BEL +7:02
81 Marc GOOS Netherlands BEL +7:32
82 Yuriy METLUSHENKO Ukraine UKR +7:58
83 Giorgio BRAMBILLA Italy ARH +8:02
84 Uldis ALITIS Latvia RBD +8:09
85 Lukas RANACHER Austria KTM +8:15
86 Javier MEGIAS LEAL Spain TNN +8:27
87 Klaas SYS Belgium CRE +8:56
88 André BENOIT Germany TRS +12:23
89 Biao LIU China CSS +14:33
90 Siu Wai KO Hong Kong, China HKG +17:40
91 Justin Stuart MORRIS Australia TNN +18:54
92 Lijun BAI China MSS +20:11
93 Dennis VAN WINDEN Netherlands BEL +21:27
94 Yat Wai CHAN Hong Kong, China HKG +21:39
95 Stephen CLANCY Ireland TNN +21:46
96 Armands BECIS Latvia RBD +25:12
97 Andreas MUELLER Austria KTM +26:04
98 Aaron PERRY New Zealand TNN +29:11
99 Feng QIAO China YDL +29:57
100 Yi Hui NI China MSS +29:58
101 Jonathan BREYNE Belgium CRE +33:25

 

Foto: Tour of Hainan

Andrzej