Bert GrabschPo bezskutecznym poszukiwaniu nowego zespołu, były mistrz świata w jeździe indywidualnej na czas – Bert Grabsch postanowił, że zakończy karierę.

Ekipa Omega Pharma – Quick Step, której barwy reprezentował Niemiec w ostatnich sezonach – nie przedłużyła z nim kontraktu. Doświadczony zawodnik nie znalazł sobie miejsca w żadnej z ekip WorldTour i m.in dlatego postanowił zakończyć karierę.

“Na początku byłem optymistą”, powiedział dla RadSport News.  “Dopiero w momencie gdy dotarło do mnie, że nie chce mnie żaden z zespołów WorldTour, byłem sfrustrowany i zawiedziony. Z drugiej strony, moje ostatnie wakacje z rodziną zrobiły mi dobrze i dzięki temu podjąłem ostateczną decyzję“, zakończył.

Największym sukcesem w karierze Grabscha był złoty medal mistrzostw świata w jeździe na czas. Dokonał tego w 2008 roku. Dodatkowo w sezonie 2007 i 2011, zajmował czwarte miejsce w tej imprezie. Na swoim koncie ma także tytuł mistrza Niemiec w tej specjalności i zwycięstwa etapowe na Criterium du Dauphine oraz Vuelta a Espana.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments