Oleg TinkovWiele wskazuje na to, że rosyjski oligarcha – Oleg Tinkov, zainwestuje swoje miliony w grupę Cannondale Pro Cycling. Liderem teamu będzie oczywiście Peter Sagan.

Kontrakt słowackiej gwiazdy z włoskim zespołem kończy się w 2014 roku, ale szacowana wartość sumy jaką wyłoży Tinkov wynosi około 7 mln euro. Takie pieniądze pozwoliłyby menadżerowi teamu – Roberto Amadio, zatrzymać u siebie najlepszego sprintera Tour de France.

Rosjanin w poprzednim sezonie zainwestował w grupę Saxo-Tinkoff. Współpraca z Bjarne Riisem nie układała się zbyt dobrze i Tinkov zapowiedział w okresie letnim, że z końcem sezonu logo jego firmy zniknie z koszulek duńskiej drużyny. Ostatnio na Twitterze informował, że dogadał się z pewnym zespołem z którym znów się zwiąże.

W rozmowie z cyclingnews.com, Amadio nie potwierdził, że nowym sponsorem Cannondale Pro Cycling zostanie Tinkoff. “W dalszym ciągu prowadzimy negocjacje z potencjalnymi sponsorami, ale nie mogę nic więcej powiedzieć w tym temacie. Nic nie jest jeszcze podpisane. Tinkoff być może jest jednym z nich. Zobaczymy”.

Włoski menadżer potwierdził za to, że kontrakt z Cannondale przedłużył Ivan Basso. Odejdzie za to Maciej Paterski, który już wcześniej zapowiadał zmianę barw klubowych.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej