Argos-ShimanoHolenderska ekipa WorldTour – Argos-Shimano, od przyszłego sezonu będzie posiadała swoją rezerwę w gronie drużyn Continental Teams. Przypomnijmy, że Argos-Shimano ma także zawodową, kobiecą ekipę.

„Zespół będzie składał się z mieszanki młodych zawodników przechodzących z wieku juniorskiego z 22-letnimi kolarzami, mającymi już pewne doświadczenie w imprezach z kalendarza UCI Europe Tour”, czytamy w oświadczeniu zespołu.

„Powstanie tego zespołu jest odzwierciedleniem tego, co dla Argos-Shimano jest priorytetem. Naszym celem jest szkolenie młodych zawodników, którzy będą mogli zasilić nasz pierwszy skład”, powiedział dyrektor generalny projektu – Iwan Spekenbrink.

Koordynatorem i głównym dyrektorem sportowym Argos-Shimano Continental, zostanie niemiecki trener – Jens Lang. To ten sam człowiek, który oszlifował diamenty Marcela Kittela i Johna Degenkolba w kontynentalnej drużynie Thüringer Energie, gdzie swoje pierwsze sukcesy odnosili obaj sprinterzy.

 

Foto: bettiniphoto.net

Andrzej

Poprzedni artykułGrupa Belkin Pro Cycling rozwiązała kontrakt z Luisem Leonem Sanchezem
Następny artykułTinkoff nowym sponsorem Cannondale Pro Cycling?
W redakcji naszosie.pl praktycznie od samego początku. Obecnie większość czasu poświęca na prowadzenie grupy GVT. Weekendy zazwyczaj spędza na szosach całej Polski. Dla naszosie.pl zdobył trzy medale Mistrzostw Polski dziennikarzy w tym dwa złote. W Mistrzostwach Świata dziennikarzy na Krecie wywalczył czwarte miejsce w jeździe indywidualnej na czas.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments